Wielki sukces miasteckich siatkarek 2017-03-13 07:20:36        

W miniony weekend nasze zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 z oddziałami sportowymi w Miastku rywalizowały w XVIII Ogólnopolskim Turnieju mini piłki siatkowej w Pile. 


W turnieju uczestniczyło około 200 zawodniczek z terenu całej Polski. Miastko wystawiło dwie drużyny. Miastko I rywalizowało w grupie B, Miastko II rywalizowało w grupie A. w grach eliminacyjnych Miastko I wygrało osiem spotkań bez żadnej porażki i zajęło I miejsce w grupie awansując do głównego finału do pierwszej szóstki. Miastko II w swojej grupie wygrało sześć spotkań i dwa przegrało. Także Miastko II awansowało też do głównego finału. W finale rywalizowało sześć zespołów. System gier w finale był każdy z każdym po 10 minut. Po grach finałowych Miastko I zdobyło srebrny medal wygrywając cztery spotkania i jedno przegrało. W finale Miastko I spotkało się z gospodyniami z Piłą wygrywając 24:19. Jednak stosunek małych punktów sprawił, iż Piła była lepsza o trzy małe punkty.

Kolejność miejsc: 1 miejsce – Piła, 2 miejsce – Miastko I, 3 miejsce – Trzcianka, 4 miejsce – Wałcz I, 5 miejsce – Miastko II, 6 miejsce – Wałcz II.

Najwszechstronniejszą zawodniczką całego turnieju została nasza zawodniczka Amelia Płaczkowska.

Poziom turnieju był bardzo wysoki a nasze dziewczęta pokazały swoją siłę i wytrenowanie. Jestem bardzo dumny z postawy naszych dziewcząt i pokazuje to ile pracy wkładają w w zajęciach w szkole i na treningach.