Miastko Cup na 400-lecie Miastka 2017-03-20 15:36:44        

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca w hali sportowej miasteckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się Miastko Cup - Turniej Piłki  Nożnej, zorganizowany z okazji 400-lecia Miastka. W obu zawodach wzięło udział prawie 200 zawodników z terenu Pomorza. 


W sobotę rywalizowali chłopcy i dziewczęta z rocznika 2008-2009. Startowało 10 zespołów. Turniej wygrali piłkarze pierwszej drużyny Gwardii Koszalin. II miejsce zajął Myśliwiec Tuchomie, a III - Kaszubia Studzienice. Najlepszym  strzelcem turnieju okazał się Jakub Radtke z Dragonu Słupsk. Najlepszy bramkarz to Filip Wilczyński z Myśliwca Tuchomie, a najlepszy zawodnik to Filip Szulc z Gwardii Koszalin. Gospodarze byli bardzo gościnni - zajmując 9. miejsce. Sobota była jednak dniem szczęśliwym dla Startu, bowiem seniorzy w meczu klasy okręgowej pokonali u siebie MKS Debrzno aż 6:2 (4:1) i zdecydowanie przewodzą w tabeli rozgrywek.

         W niedzielę rywalizowali zawodnicy z rocznika 2006-2007. W turnieju zwyciężył Gryf Słupsk przed Olimpijczykiem Kwakowo i Bytowią Bytów. Czwarta była drużyna Startu Miastko. Za najlepszego strzelca turnieju uznano Bartosza Motowa ze Startu. Bramkarzem turnieju został Sebastian Słomiński z Gryfa Słupsk, a najlepszym zawodnikiem Kuba Adkonis z Olimpijczyka Kwakowo.

Wszyscy uczestnicy obydwu dni turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięskie drużyny - puchary. Były też inne upominki. Wśród sponsorów zawodów byli: Gmina Miastko, OZPN Gdańsk i miasteckie firmy.