50-lecie miasteckiego badmintona



 2017-03-28 07:41:01        

W Miastku 25.03.2017 r. w sali sportowej Gimnazjum  odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona dla: Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych z okazji „ 50-LECIA BADMINTONU W MIASTKU”.


Organizatorem był Miastecki Klub Badmintona „Lednik”. Frekwencja dopisała, za w zawodach udział wzieli  zawodnicy i zawodniczki z 10 klubów z: Miastka, Polanowa, Przeźmierowa, Baranowa, Sławna, Sianowa, Poznania, Łodzi, Pabianic i Gdańska.

 Równolegle z Turniejem Ogólnopolskim rozgrywał się turniej dla dzieci(zawodnicy z pierwszej i drugiej klasy szkół podstawowych) i żaków(zawodnicy z trzecich i czwartych oraz piątych i szóstych klas szkół podstawowych i pierwsza gimnazjum) w którym wzięło udział 52 zawodników i zawodniczek z 6 klubów z: Miastka, Jastrowia, Gdyni, Słupska, Sianowa i Polanowa. Rozegrano 72 meczy. Z Miastka udział wzięli:  Bartosz Dorawa, Filip Pietruszyński, Szymon Zajst, Arkadiusz Krajewski, Przemysław Skowronek,Kaja Kądziela, Hubert Swinarski, Zofia Szul, Milena Bublewicz, Maksymilian Kobiec i Dominik Wacowski.

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki Miasteckiego „Lednika” zaprezentowali bardzo dobrą formę co przełożyło się na zdobycie 14 miejsc na podium w różnych kategoriach wiekowych.Dokładna klasyfikacja wyników:


DZIECI

KLASA 1-2
-gra pojedyncza chłopców:I- Filip Morawski ZKB „Maced” Polanów, II- Piort Lis UKS „Kometa” Sianów Bartek Dorawa , III- Filip Pietruszyński i Bartek Dorawa MKB „Lednik" Miastko,

-gra pojedyncza dziewcząt: I – Karolina Czynadel ZKB „Maced” Polanów, Antonina Wnuk Gdynia, III – Anna Lange i Amelia Bakuła Gdynia.

KLASA 3-4 - gra pojedyncza dziewcząt: I- Zofia Redzimska UKS „KOMETKA” Jastrowie, II- Weronika Szatkiewicz ZKB „Maced” Polanów, III – Natalia Klupś UKS „KOMETKA” Jastrowie i Julia Ciesielska UKS „KOMETKA” Jastrowie, IV – Zofia Szul i Milena Bublewicz MKB „Lednik” Miastko, V – Maja Kądziela  MKB „Lednik” Miastko,                                  – gra pojedyncza chłopców:  I – Dominik Augustyniak UKS „KOMETKA” Jastrowie, II – Wiktor Rumianek UKS „KOMETA” Sianów, III – Hubert Swinarski MKB „Lednik” Miastko,                                                     

KLASA 5-6- gra pojedyncza: I – Miłosz Gabryś UKS „KOMETKA” Jastrowie, II – Maksymilian Kobiec MKB „Lednik” Miastko,

KLASA 1-2 GIMNAZJUM   - gra pojedyncza chłopców: I- Szymon Zajst MKB „Lednik” Miastko, II – Przemysław Skowronek MKB „Lednik” Miastko, III – Arkadiusz Krajewski MKB „Lednik” Miastko,


MŁODZIK MŁODSZY
- gra pojedyncza dziewcząt: I- Anna Radke UKS „Dwojka” Bytów, II- Julia Bajerska MMKS Gdańsk, III- Hanna Bublewicz MKB „Lednik” Miastko i Nikola Nowińska UKS „Koron” Pabianice,

- gra podwójna dziewcząt: I- Julia Bajerska MMKS Gdańsk i Anna Radke UKS „Dwojka” Bytów, II – Amelia Jaworska i Nikola Nowińska UKS „Koron” Pabianice, III – Hanna Bubleicz MKB „Lednik” Miastko i Martyna Tatarek SKS „Matchpoint”  Slęża,

- gra pojedyncza chłopców: I - Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko, II- Paweł Szach UKS „Dwójka” Bytów, III- Mikołaj Kraft  Poznań i Kamil Roman UKSOISIR „Badminton” Sławno,                                                                           

- gra podwójna chłopców: I- Błażej Lange MKB „Lednik” Miastko i Wojtek Lebioda ZKB „Maced” Polanów , II- Filip Brzostowski i Mikołaj Kraft Poznań,
- gra mieszana: I - Błażej Lange i Hanna Bublewicz MKB „Lednik” Miastko, II - Paweł Szach i Anna Radke UKS „Dwójka” Bytów, III – Krzysztof Bibik KU AZS UM Łódź i Nikola Nowińska UKS „Koron” Pabianice,


MŁODZIK
- gra pojedyncza dziewcząt: I- Weronika Niklas UKS „Dwójka” Bytów, II- Joanna Rybak UKS „Orkan” Przeźmierowo, III – Michalin Prendecka ZKB „Maced” Polanów,

- gra podwójna dziewcząt: I- Julia Naskręt i Aleksandra Sękowska UKS Baranowo, III -  Amelia Gryguła i Michalina Prendecka  ZKB „Maced” Polanów,                                                                                                                                                                                  
- gra pojedyncza chłopcow: I – Adrian Krawczyk UKS „Koron” Pabianice, II – Nikodem Jaśkowiak UKS „Orkan” Przeźmierowo, III – Filip Prendecki i Maciej Kruszyński ZKB „Maced” Polanów,                                                                          – gra podwójna chłopców: I - Nikodem Jaśkowiak i Piotr Sadalski UKS „Orkan” Przeźmierowo, II – Antoni Jabłoński UKSOISIR „Badminton” Sławno i  Filip Prendecki ZKB „Maced” Polanów, III – Maciej Kruszyński i Hubert Sznyter ZKB „Maced” Polanów,

                                                                                                                     
JUNIOR MŁODSZY
- gra pojedyncza dziewcząt: I- Joanna Dorawa MKB „Lednik” Miastko, II- Patrycja Kuszmar UKS „Kometa” Sianów, III – Ola Sieprawska UKS „Dwójka” Bytów,

- gra pojedyncza dziewcząt: Joanna Dorawa "MKB Lednik" Miastko i Ola Sieprawska UKS „Dwojka” Bytów, II - Patrycja Kuszmar i Michalina Surówka UKS „Kometa” Sianów  III- Monika Barańska ZKB „Maced” Polanów i   Oliwia Reichel ZKB „Maced” Polanów,

JUNIOR

- gra pojedyncza mężczyzn: I- Nikodem Ratkowski ZKB „Maced” Polanów, II – Miłosz Ryk   ZKB „Maced” Polanów,             – gra pojedyncza kobiet: I – Anastasiia Volkova UKS „Korona” Pabianice, II – Paula Roman UKSOSIR „Badminton” Sławno,

 – gra mieszana:  I -  Nikodem Ratkowski ZKB „Maced” Polanów i  Paula Roman UKSOSIR „Badminton” Sławno, II -  Miłosz Ryk   ZKB „Maced” Polanów i   Anastasiia Volkova UKS „Korona” Pabianice