Lato z radiem, no i Szafa Gra 2017-04-04 14:26:20        

Kilkudziesięciu artystów pojawi się na scenie koncertu Lata z radiem, który odbędzie się w sobotę, 5 sierpnia 2017 t. w Miastku. Na początek ze specjalnym programem dla dzieci wystąpi słynny iluzjonista Maciej Pol wraz ze swoim zespołem. Jest on laureatem  wielu międzynarodowych festiwali sztuki iluzji i występuje na renomowanych scenach i estradach całego świata m.in. Casablanca, Paryż, Wiedeń, Chicago, Moskwa, Drezno, a tym razem pokaże są sztukę iluzji w Miastku.  W 1986 zdobył wyróżnienia w kategorii mikroiluzji na festiwalu w Łodzi. W tym samym roku zajął drugie miejsce w Karlowych Warach i pierwsze na zlocie iluzjonistów w Chorzowie. Zdobywca Grand Prix na Festiwalu w Żeleznym Brodzie i Grand Prix na największym Festiwalu Sztuki Iluzji w Pradze.
W 1994 roku na zamówienie koncernu Renault na oświetlonej scenie wykonał iluzję zniknięcia samochodu. Był to efekt po raz pierwszy pokazany w Polsce. W 1995 roku wspólnie z Poznańskim Stowarzyszeniem Sportowym Start zrzeszającym ludzi niepełnosprawnych rozpoczyna akcję, dzięki której dzieci niepełnosprawne uczą się prostych tricków poprawiają sprawność dłoni i koordynację ruchów, a jednocześnie mają do zaoferowania swoim rówieśnikom coś, czego ich sprawni koledzy zrobić nie potrafią.
W 1996 roku zostaje laureatem plebiscytu Telewizji Poznań – Człowiek wielkiego serca. Rok później jest zaproszony jako gwiazda na największy Bal Magii w Wiedniu. W 1998 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przyznaje mu odznakę Przyjaciel Dziecka. Rok 2000 to pokazy iluzji wraz z wybitnymi gwiazdami estrady polskiej dla kilkutysięcznej publiczności w Chicago. Następne lata to to liczne programy telewizyjne i koncerty na największych scenach w kraju i poza granicami. W roku 2004 po raz pierwszy zaprezentował zamianę sportowego bolidu na nowy model Citroena C2. W roku 2006 był gwiazdą Magicznej Trasy Lata z Radiem. Koncerty obejrzało ok. 1000 000 widzów w największych miastach Polski.
Maciej Pol wystąpił w ponad 250 programach telewizyjnych w 10 stacjach TV na świecie. Prezentował swoją sztukę min. w takich programach jak : widowiska telewizyjne – Koncert Marzeń, Fronczewski Zaprasza, Magiczny Alfabet wspomnień Jerzego Gruzy, Gwiazdy i Gwiazdki Na Gwiazdkę, teleferie Lato z Czarodziejem. W 2005 roku nagrał dwa godzinne autorskie programy pod tytułem Czarodziejskie Chwile dla drugiego programu TVP. W roku 2006 przygotował i zaprezentował po raz pierwszy w kraju lewitację samochodu.
 Po iluzjoniście na miastecką scenę wkroczy grupa wokalno - rozrywkowa Szafa Gra,  która powstała w 2002r. Artyści wchodzący w jej skład mają za sobą duży dorobek teatralno-estradowy.
Wszyscy zaczynali w musicalu "Metro", następnie kontynuowali współpracę z duetem Józefowicz - Stokłosa, biorąc od początku udział, we wszystkich spektaklach Teatru Studio Buffo.
Basia i Beata ozdabiały swoimi piosenkami telewizyjny program "MDM" Mana i Materny, wykonując w nim przez parę lat kilkaset piosenek. Talent Artystów tworzących grupę dostrzegli również inni twórcy zapraszając do współpracy i powierzając główne oraz pierwszoplanowe role w takich spektaklach jak: Crazy for you, Chicago, Grease , Koty , Miss Sajgon , Upiór w Operze, Deszczowa Piosenka, Rent, Mamma Mia. Repertuar "Szafy" to piosenki z lat 70' 80' 90' 00' w ciekawych i zaskakujących interpretacjach - piosenki znane, odkryte na nowo, wykonywane z dawką humoru i przymrużeniem oka.
 Kiedy "Szafa" skończy grać, na scenie usłyszymy ostre rockowe brzmienie. To zespół HLA, złożony z   lekarzy i muzyków zagra koncert dla Transplantacji. HLA szerzy idee transplantacji poprzez swoją muzykę.  Tworzą płytę  „Dla transplantacji – Zostaw serce na ziemi” z   tytułowym   utworem    granym   i   śpiewanym   przez   znanych   artystów.  Na płycie tej znajdą się utwory znanych artystów, podarowane przez nich by promowały tę szczytną ideę.  Płytę wyprodukuje Polskie Radio, które również wyemituje cały cykl audycji ” Rozmów o transplantacji.
 Największymi gwiazdami miasteckiego koncertu będą: zespół De Mono i Maryla Rodowicz. Tych artystów przedstawiać nie trzeba. Niech tytuły piosenek De Mono i Maryli Rodowicz mówią same za siebie: Jak ptaki na niebie, Kochać inaczej, Moje miasto nocą, Póki na to czas, Wszystko na sprzedaż, Twoje tajemnice,  Znów jesteś ze mną (to De Mono) czy Małgośka, Kolorowe jarmarki, Damą być, Remedium, Sing Sing, Jadą wozy kolorowe, Niech żyje bal, Do łezki łezka, Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma,  Jest cudnie (to oczywiście Maryla, która w swym repertuarze ma ponad 500 piosenek). Jej występ na scenie to prawdziwe show, a towarzyszą jej młodzi muzycy, wokaliści i tancerze.  Tegoroczny koncert Lata z radiem zakończą pokazy fajerwerków.  Już dzisiaj warto zarezerwować sobie sobotę, 05 sierpnia na wielką zabawę z okazji Dni Miastka i 400-lecia Miastka!