Piąte miejsce Piotra Zabłockiego w MP Jun

2017-04-24 10:09:32

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym (do lat 20) odbyły się w Radomiu w miniony czwartek i piątek. W zawodach startowało 83 zawodników z 37 klubów całej Polski. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 2 zawodników. Piotr Zabłocki walczył w kategorii wagowej do 74 kg, a jego brat bliźniak Paweł w kategorii wagowej do 84 kg. Lepiej radził sobie w walkach Piotr, który stoczył pięć walk (trzy wygrane, dwie przegrane). W walce o brązy medal Piotrek miał za przeciwnika Gevorga Grygoriana (Granica Gdańsk). W tej walce pierwszy zaatakował Piotr rzucając zawodnika z Gdańska za dwa punkty do pozycji zagrożonej. Przeciwnik broniąc się, zaatakował tzw wózkiem za dwa punkty i w bardzo mocnym uścisku wykonał kolejny wózek. Zła pozycja obronna naszego zawodnika doprowadziła do kontuzji żebra. Walka została przerwana, a zwycięstwo odniósł zawodnik z Gdańska. Piotrek ostatecznie zajął piąte miejsce na 18 startujących zawodników w tej kategorii wagowej. Paweł (w wadze do 84 kg) już w pierwszej walce trafił na Piotra Duka (Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle) późniejszego mistrza Polski. Przegrał z nim na punkty 2:9. Niespodzianką była również druga przegrana walka z zawodnikiem z Warszawy. Paweł ostatecznie zajął trzynaste miejsce. Bardzo dobrze na zawodach zaprezentował się wychowanek ZKS Miastko Filip Petrończak, (aktualnie uczy się i trenuje w Raciborzu) zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej do 60 kg.
Kazimierz Wanke: Bracia Zabłoccy walczyli na miarę swoich możliwości. Trochę szkoda Piotrka, bo niespodziewana kontuzja wykluczyła go z dalszej walki o brązowy medal. W grupie wiekowej do lat 20 jest o wiele trudniej zaistnieć. Czekamy do następnego roku gdy odejdą ci najstarsi i najlepsi zawodnicy, tym samym naszym zawodnikom będzie łatwiej zwyciężać. Należy nadmienić, że Piotrek w ubiegłym roku był mistrzem i reprezentantem Polski, a Paweł był brązowym medalistą w juniorach młodszych (do lat 17).