Warsztaty Pomost 2017 2017-04-27 13:27:54        

To już dziewiąta edycja warsztatów literackich „Pomost”, które odbędą się w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2017 r. w gminie Miastko. Weźmie w nich udział 13 poetów plus prowadzący z: Warszawy, Bydgoszczy, Grudziądza, Kalisza. Piły, Poznania i Miastka. W programie między innymi:
​- ćwiczenia praktyczne z tradycyjnych i nowoczesnych form literackich;
​- indywidualność i osobność w literaturze, przede wszystkim w poezji;
​- poezja jako sztuka dialogu – z odbiorcą, z krytyką, z innymi sztukami;
​- prezentacja własnych tekstów, oddech, dykcja, emisja głosu;
- jak przeprowadzić wieczór autorski;
​- rynek poetycki, interakcja z potencjalnym odbiorcą.

W tym roku warsztaty poprowadzi Olgierd Dziechciarz – poeta, prozaik, felietonista, autor czterech zbiorów felietonów, siedmiu tomów poetyckich, zbiorów opowiadań, kilkunastu książek   popularyzujących dzieje ziemi olkuskiej i kilku tysięcy artykułów, reportaży, felietonów i wywiadów. Współpraca w prowadzeniu – Dorota Ryst i Sławomir Płatek – poeci, redaktorzy Internetowej Gazety Kulturalnej Salon Literacki.

Poza zajęciami stricte warsztatowymi przewidziana jest wycieczka po okolicy, turniej jednego wiersza, uroczyste zakończenie z wręczeniem dyplomów uczestnictwa. Na jesieni wydany zostanie tomik powarsztatowy z najlepszymi utworami wszystkich uczestników i odbędzie się wieczór poetycki podsumowujący imprezę. Uczestnicy poprzednich edycji jednogłośnie byli zadowoleni.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki
Warsztaty są dofinansowane ze środków gminy Miastko.

Na zdjęciach - tak było na warsztatach w roku 2016.