Spotkanie miłośników książek 2017-05-04 08:31:10        

W dniu 25 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Miastku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Aktywizacji i integracji seniorów” realizowanego we współpracy z Miasteckim Stowarzyszeniem Oświatowym. 


Tym razem poświęcone one było nowościom wydawniczym. Ożywioną dyskusję uczestniczek spotkania wywołała twórczość Remigiusza Mroza. Remigiusz Mróz (ur. 15 stycznia 1987 w Opolu) to polski pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego "Kurs pisania". Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie ( powieść historyczna, kryminał, thriller prawniczy,  scifi), a tym, co łączy jego książki jest suspens i wartka akcja. W swoich kryminałach porusza także kwestie społeczne, m.in. problem uchodźców czy mniejszości narodowych. Duże zainteresowanie wzbudziły dwie dostępne na spotkaniu pozycje z jego twórczości, a mianowicie „W cieniu prawa” i „Świt, który nie nadejdzie”, które znajdują się w zasobach miasteckiej biblioteki.

Następnym przedsięwzięciem w ramach projektu „Aktywizacji i integracji seniorów” będzie wyjazd w dniu 6 maja do Nowego Teatru w Słupsku na sztukę „Edith i Marlene” autorstwa Evy Pataki. Spektakl ten opowiada o szorstkiej przyjaźni dwóch wielkich gwiazd estrady Edith Piaf i Marleny Dietrich. O sile tej sztuki teatralnej stanowią piosenki wykonywane na żywo przy akompaniamencie sześciu znakomitych muzyków Filharmonii słupskiej.