Miasteckie gimnazjalistki posłankami na Sejm Dzieci i Młodzieży 2017-05-04 08:35:40        

Wielki sukces osiągnęły uczennice Gimnazjum w Miastku, Natalia Peta i Karolina Szyca, które zakwalifikowały się do XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. 


Tym samym w dniu 1 czerwca na sejmie będą reprezentowały województwo pomorskie jako posłanki. Trzecioklasistki realizowały na przełomie marca i kwietnia pod opieką nauczycielki p. Lidii Rekowskiej projekt edukacyjny pt. „Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej”.
Gimnazjalistki uważnie prześledziły historię Miastka i doszły do wniosku, że takim bohaterem lokalnym, którego pamięć należy uczcić i nie pozwolić, aby o nim zapomniano, jest ks. Jan Karnicki – pierwszy w Miastku proboszcz katolicki i autor pierwszych miasteckich kronik. Godnym miejscem upamiętniającym Księdza wg uczennic jest nowy most w Miastku, który mógłby nosić Jego imię. Dziewczęta już w tym celu złożyły wniosek do Burmistrza Miastka i Rady Miejskiej z prośbą o nadanie nowemu mostowi imienia ks. Jana Karnickiego – lokalnego bohatera. Relację z całego projektu wraz z filmikiem autorstwa p. Marka Grymbowskiego i zdjęciami można obejrzeć na stronie www. Gimnazjum w Miastku.
Cała społeczność miasteckiego Gimnazjum jest bardzo dumna z sukcesu uczennic. Cieszy fakt, że po raz kolejny dwie miastczanki z Gimnazjum w Miastku będą reprezentować nasze województwo na obradach sejmu w Warszawie. Gratulujemy również p. Lidii Rekowskiej, która po raz kolejny inspirowała uczniów i pomogła im w osiągnięciu sukcesu.