Wizyta w teatrze 2017-05-08 15:17:06        

Dnia 6 maja grupa czytelniczek Biblioteki Publicznej w Miastku uczestniczących regularnie w spotkaniach miłośniczek literatury udała się w ramach projektu „Aktywizacji i integracji seniorów” realizowanego wspólnie przez naszą placówkę z Miasteckim Stowarzyszeniem Oświatowym  do Nowego Teatru do Słupska na przedstawienie „Edit i Merlene; Epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd”. Spektakl opowiada o szorstkiej przyjaźni dwóch wielkich gwiazd estrady Edith Piaf i Marleny Dietrich. W rolę legendarnych artystek wcieliły się dwie śpiewające aktorki: Monika Węgiel i Beata Olga Kowalska. Obie odtwórczynie głównych ról są laureatkami Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Sztuka autorstwa Evy Pataki pełna jest iskrzących dialogów oraz namiętnych scen będących pomostem pomiędzy piosenkami z repertuaru tych dwóch div estrady, które łączyła przyjaźń i miłość do sceny.


Uczestniczki wyjazdu zachwycone były grą aktorską oraz poziomem wokalnym artystek, występujących w spektaklu. Droga powrotna upłynęła na ożywionej dyskusji o osiągnięciach bohaterek sztuki teatralnej oraz ich życiu artystycznym i osobistym.

Następne spotkanie w ramach projektu „Aktywizacji i integracji seniorów” planowane jest w dniu 27 czerwca. Poprowadzą je w naszej bibliotece policjanci z miasteckiego komisariatu. Poświęcone ono będzie tematyce ochrony przed oszustwem czy napaścią oraz sposobami  reakcji i radzenia sobie w takich sytuacjach. Już dzisiaj zapraszamy na to ciekawe spotkanie wszystkich seniorów.