Wystawa, jakiej w Miastku jeszcze nigdy nie było 2017-05-11 14:28:08        

Unikatową wystawę portretów przedstawiających sylwetkę Jana Pawła II można od środy (10.06) oglądać w sali miasteckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II.  Autorem prac jest pani Karolina Szyman-Piórkowska, artystka, która mieszka w Dretyniu. Malarka wykonuje portrety Jana Pawła II korzystając ze zdjęć fotografa Grzegorza Gałązki. Obrazy są wiernymi kopiami zdjęć. Na wystawie w Gimnazjum prezentowane są 43 obrazy  i rysunki  autorstwa  Pani Karoliny oraz zdjęcia Grzegorza Gałązki.

Na wernisażu tej przepięknej wystawy nie zabrakło części artystycznej poświęconej Janowi Pawłowi II w wykonaniu młodzieży przygotowanej przez panie nauczycielki: Marzannę Hasulak, Elżbietę Sidorczuk i Anetę Kisielewską. Na zakończenie tej części wszyscy, łącznie z publicznością wykonali ulubioną pieśń Jana Pawła II, czyli "Barkę". O papieżu Janie Pawle II i wystawie portretów, komplementując talent pani Karoliny, mówili: gospodarz i inicjator wystawy - dyrektor Kazimierz Kowalewski, burmistrz Roman Ramion, ksiądz proboszcz Jan Cychowski, Joanna Gil Śleboda i radny wojewódzki Mirosław Batruch. Były też kwiaty, upominki i gratulacje dla autorki, a dla wszystkich papieskie kremówki ufundowane przez cukiernię Edwarda Heldta z Miastka i kawa Tchibo serwowana przez przedstawiciela tej firmy Antoniego Kozłowskiego ze Słupska.

Wystawę będzie można oglądać do 27 maja w dni powszednie w czasie pracy szkoły, a także w czasie uroczystości z okazji 100-lecia miasteckiej parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych. Wystawa ta doskonale wpisuje się w te obchody, a także w 400-lecie Miastka, znacznie te obchody i uroczystości ubogacając.