Cztery medale dla ZKS Miastko

2017-05-24 07:23:31

W minioną sobotę jak co roku w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików w zapasach styl klasyczny, wolny i zapasach kobiet. W zawodach udział wzięło 224 zawodników i zawodniczek z 35 klubów, w tym silne ekipy z Rosji, Litwy i Białorusi. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowały cztery osoby (jedna zawodniczka i trzech zawodników). Najlepiej wypadła Patrycja Strzelczyk, która w kategorii wagowej do 52 kg wywalczyła złoty medal, wygrywając wszystkie swoje cztery pojedynki. W finale pokonała Weronikę Dyszkiewicz (Spartakus Pyrzyce) przez położenie na łopatki z rzutu przez biodro. Srebrny medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz w kategorii wagowej do 38 kg. Kacper stoczył cztery walki. W walce półfinałowej pokonał Białorusina Mikhaila Kapytka jednak w finale nasz zawodnik musiał uznać wyższość bardzo silnego fizycznie zawodnika z Orła Karolewo Macieja Szmyd, z którym przegrał wysoko na punkty 3:11. Brązowe medale wywalczyli: Wiktor Wojciechowski w wadze do 35 kg. Wiktor stoczył pięć walk, przegrywając tylko jedną. Bartłomiej Ciesielski (53 kg). Bartek miał cztery walki. Przegrał tylko jedną z nich o wejście do finału. Ta przegrana walka była dla Bartka bardzo pechowa. Na dwie sekundy do końca walki nasz zawodnik stracił dwa punkty, co przy remisie 4:4 dało zwycięstwo przeciwnikowi z Chełma, bo ostatni zdobył punkty techniczne.
K. Wanke: Chciałbym pochwalić moich zawodników, za bardzo wysoki poziom reprezentowany podczas walk na matach w Olsztynie. Szczególne brawa należą się dla Patrycji Strzelczyk (aktualnej wicemistrzyni Polski młodziczek). Szkoda tylko Bartka ciesielskiego, że nie walczył w finale. Brązowy medal Wiktora Wojciechowskiego jest jego największym sportowym osiągnięciem, a dla nas bardzo miłą niespodzianką.