Miastecka pisarka w świetlicy 2017-05-26 14:14:08        

W świetlicy przy ul. Chrobrego w dniu 25 maja 2017 r. w ramach XXIV Pomorskiej Wiosny Literackiej odbyło się spotkanie autorskie z Pauliną Hendel - autorką książek z cyklu "Zapomniana księga": "Strażnik", "Tropiciel" i "Łowca" oraz pierwszego tomu z serii "Żniwiarz": "Pusta noc". 


Spotkanie było zorganizowane dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz chętnych uczniów z miasteckich szkół. Pani Paulina obecnie mieszka w Gdańsku, jednak  wraca do Miastka bo tu się wychowała i tu ma najbliższą rodzinę. Tym razem spotkała się z nami gdyż była gościem Pomorskiej Wiosny Literackiej. W interesujący sposób przedstawiła  przygody bohaterów swoich książek, czym zachęciła słuchaczy do sięgnięcia po lektury. Chętnie odpowiadała na zadawane przez uczestników spotkania pytania, czasami trudne, np. „czy boi się Pani duchów”?. Przedstawiła swój warsztat pracy oraz trudności jakie można napotkać podczas pisania. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, można było nabyć książkę z dedykacją i autografem pisarki. Pani Paulina również doceniła miłą atmosferę oraz zainteresowanie swoimi książkami i w związku z tym podarowała wychowankom świetlicy I Tom Zapomnianej księgi z wyjątkową dedykacją.

Spotkanie było możliwe dzięki środkom pozyskanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Miastku Filii PBW w Słupsku i Fundacji „Sprawni Inaczej” Oddział w Miastku.