Turniej w Polanowie 2017-06-06 07:29:52        

W Polanowie  dnia 03.06.2017 r. w sali sportowej Gimnazjum  odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona dla: Juniorów Młodszych, Młodzików i Młodzików Młodszych. Organizatorem był Polanowski Klub Badmintona „Maced”. W zawodach udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z 6 klubów z: Miastka, Polanowa, Bytowa, Góralic, Poznania i Sianowa. Miastecki klub reprezentowali: Natalia Maciupa, Joanna Kosarzycka, Hanna Bublewicz.Turniej został rozegrany systemem grupowo-pcharowym.  Równolegle z turniejem Ogólnopolskim rozgrywał się turniej dla krasnali (zawodnicy z pierwszej i drugiej klasy szkół podstawowych) i żaków(zawodnicy z trzecich i czwartych  klas szkół podstawowych) w którym wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek z 3 klubów z: Miastka, Polanowa i Sianowa.


Z Miastka udział wzięli:  Bartosz Dorawa, Filip Pietruszyński,Martyna Cybulska, Zofia Szul i Milena Bublewicz. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki Miasteckiego „Lednika” zaprezentowali bardzo dobrą formę co przełożyło się na zdobycie 7 miejsc na podium w różnych kategoriach wiekowych.
Turniej w Polanowie był ostatnim turniejem badmintona przed przerwą wakacyjną.Za nami też zmagania w Mistrzostwach Polski. Zawodnikom i zawodniczkom Miasteckiego Klubu „Lednik” udało się zakwalifikować do Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych co już jest dużym osiągnięciem. Aż dwójce miasteckim reprezentantom udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce:  IX-Joanna Kosarzycka w grze pojedynczej i podwójnej z Michaliną Prendecką z Polanowa w kategorii Młodzik. W Młodziku Młodszym w grze pojedynczej IX-miejsce Błażej Lange XVII-miejsce w grze podwójnej z Wojciechem Lebiodą z Polanowa. XVII-miejsce Natalia Maciupa w grze pojedynczej oraz podwójnej z Amelią Grygułą z Polanowa również w kategorii Młodzik. XVII-miejsce zajęła  Hanna Bublewicz w grze pojedynczej i podwójnej z Mają Grzanką z Jeleniej Góry w Młodziku Młodszym. W Juniorach Łukasz Stępniewski w grze pojedynczej i podwójnej zajął XVII miejsce w parze z Nikodemem Ratkowskim z Polanowa.