Festyn w Słosinku 2017-06-16 07:48:33        

W czwartek, 15.06.2017r. w Słosinku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. „Czekaliśmy na piękną pogodę” – mówią organizatorzy. I rzeczywiście pogoda w tym dniu dopisała. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. 


Festyn rozpoczęły zawody wędkarskie dla dzieci, które zorganizowała p. H. Binczyk - nauczyciel SP Słosinko. Było także malowanie twarzy i paznokci, zamek dmuchany i wata cukrowa. Specjalnie dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami, które prowadziły p. animator kultury – B. Pontus i bibliotekarz – B. Gościńska. Na zwycięzców czekały oczywiście nagrody ufundowane przez sponsorów. Po wyczerpujących zabawach na spragnionych czekały napoje, a na głodnych – kiełbaska z grilla. Nie zabrakło również słodkości.                                                                                                                                      

           O umilenie Dnia Dziecka zadbała także słosinecka młodzież trakcie festynu dzieci i ich rodzice mogli obejrzeć pokaz iluzji w wykonaniu Roberta, który w II edycji konkursu „Miastko ma Talent” zdobył II miejsce i nagrodę publiczności. DJ Repek natomiast zadbał o nagłośnienie całej imprezy.                                                                                                                                                                                           

          Sołtys i Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim osobom, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy. Podziękowania kierujemy również do sponsorów tj. Sklep STHIL w Miastku, Koło PZW „Karaś” z Miastka, Sklep „Royal” Paweł Gaweł, Sklep „Grosik” M. Nowicki, Cukiernia E. Heldt, Wydział Promocji UM, Danuta i Arkadiusz Opiela.