Miastko jest piękne! 2017-07-19 14:43:14        

Nie tylko na widokówkach. Odwiedzający naszą gminę turyści chwalą ją za piękno przyrody, czystość i porządek, urokliwe miejsca, spokój i ciszę. 


Widać, że logo "Miastko - brama do natury" to nie banał, a rzeczywistość. Miastko przyciąga do siebie wielu turystów, którzy uwielbiają piesze i rowerowe wędrówki. Okoliczne pola, lasy, ścieżki i szlaki turystyczne doskonale nadają się do uprawiania nordic walking, czyli spacerów z kijkami. Gmina Miastko przyciąga też amatorów grzybobrania, zbierania runa leśnego i łowienia taaakich ryb. Liczba jezior wokół Miastka przekracza 150, z czego 30 ma powierzchnię większą niż 10 ha. W gminie Miastko znajduje się największe jezioro lobeliowe w kraju - Jezioro Bobięcińskie Wielkie (pow. 524,6 ha). Można tu uprawiać sporty wodne, a kto się jeszcze nie nauczył pływać żaglówką - polecamy zajęcia w szkole Żeglarstwa w Bobiecinie. Doskonale można także wypocząć na zmodernizowanym kąpielisku miejskim nad jeziorem Lednik, czy przy fontannie w parku miejskim.

         W naszej gminie jest ponad 20 gospodarstw agroturystycznych, które na pewno skuszą niejednego turystę mieszczucha swojskim jadłem, napojami, rybkami prosto z przydomowego stawku, świeżym mleczkiem, kozim serkiem, wędzonymi pstrągami i jesiotrami, a przede wszystkim niebywałą gościnnością - "jak u mamy". Stąd już tylko skok nad morze, gdzie latem tłumy, parawany, tłumy i tłumy.. A u nas spokój i cisza, że po prostu aż chce się tu wypoczywać!

         Poniżej prezentujemy najnowsze widokówki przedstawiające uroki Gminy Miastko. Wszystkie będą dostępne w Centrum Informacji Turystycznej w przyszłym tygodniu.