Rajd rowerowy z olimpijczykami 2017-08-01 14:35:25        

Nie lada gratka czeka w sobotę, 05 sierpnia miłośników dwóch kółek. Będą mogli skorzystać z porad słynnych kolarzy - Tadeusza Mytnika i Mieczysława Nowickiego. 


. A wszystko to w ramach akcji "Z Jedynką rowerem po zdrowie" organizowanej w ramach "Lata z Radiem".

         - Projekt początkowo był skierowany tylko na seniorów,  po ewaluacji i rozmowach z Radiem rozszerzono działania. Radio jest naszym partnerem w tych działaniach i razem z nimi podróżujemy po Polsce - mówi Agata Kwiatkowska z firmy Pani-KA z Warszawy.

- Pragniemy dotrzeć do sporej grupy, namawiając ich na zdrowy tryb życia, opowiadając o prawidłowym doborze rowerów, a żeby wszystko nie było tylko taką opowiastką na sucho wozimy ze sobą 20 sztuk rowerów. Nie promujemy żadnej firmy rowerowej, a stawiamy na zdrowie i ciekawą zabawę. Zapraszamy również mieszkańców posiadających swoje rowery. Chcielibyśmy też zorganizować krótką przejażdżkę po okolicy jeśli będzie taka możliwość.

A pod namiotem Radia- odbędzie się spotkanie z olimpijczykami: Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim. Można będzie porozmawiać i zrobić zdjęcia, dostać pamiątkowy certyfikat. Przypomnijmy, że Tadeusz Mytnik jest kolarzem szosowym i torowym, podoficerem Marynarki Wojennej, srebrnym medalistą olimpijskim, trzykrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata, wielokrotnym mistrzem Polski oraz zwycięzcą Tour de Pologne, specjalistą w szosowej indywidualnej jeździe na czas. Mieczysław Nowicki jest także kolarzem szosowym i torowym, dwukrotnym medalistą olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata.

Uwaga! Panowie Mytnik i Nowicki spotkają się w parku z rowerzystami ok. godz. 9.00, a ok. godz. 10.00 ruszą ze wszystkimi chętnymi na prawie 15-kilometrową trasę do Krainy Rummela. Warto wziąć udział w takiej wycieczce i skorzystać z rad doskonałych kolarzy. Współorganizatorem przejażdżki jest Miasteckie Towarzystwo Hamer z jego prezesem Przemysławem Pakułą na czele. Zapraszamy serdecznie! Pamiętajmy, że dwadzieścia rowerów czeka, ale nie zawadzi przyjechać na własnych dwóch kółkach.

Na zdjęciach - Tak wygląda akcja Rowerem po Zdrowie w innych miastach na trasie Lata z Radiem.