Dni Miastka już trwają 2017-08-03 12:15:44        

Spektaklami "Kwiat paproci" w Miastku i Chlebowie rozpoczęły się tegoroczne Dni Miastka zorganizowane na 400-lecie miasta.


W piątek, 4 sierpnia od godz. 15.00 do 18.00 w parku miejskim rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną, a o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej na projekcję filmu "Koncert Lata z Radiem w Miastku w 2016 roku".

         Kolejne imprezy czekają nas w sobotę, 5 sierpnia.  Od godz. 9.00 do 12.00 posłuchamy audycji Lato z Radiem na żywo z parku miejskiego. W audycji wystąpi kilkunastu mieszkańców Miastka, zaprezentowane też będą mini reportaże. Praktycznie prawie cała trzygodzinna audycja poświecona będzie naszej gminie. Wywiady z ciekawymi ludźmi prowadzone będą w parku przy fontannie. W parku zagra zespół akordeonistów Fantango z MGOK, wystąpi chór OBERIH, a o godz. 11.00 w parku pojawią się motory z Miasteckiego Stowarzyszenia Motocyklowego GRYF. Dodatkowo w parku realizowany będzie program "Po zdrowie z jedynką", gdzie do dyspozycji mieszkańców będzie co najmniej 20 rowerów, a specjaliści od rowerowych rajdów - panowie olimpijczycy - Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki udzielą nam porad, jak zdrowo spędzać czas na dwóch kółkach. O godz. 10.00 będzie się można wybrać z nimi na rowerową wędrówkę do Krainy Rummela.

         W godzinach od 10.30 do 12.30 w parku obecne będzie Mobilne Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Centrum jest wyposażone w gabinet laryngologiczny oraz specjalistyczną kabinę do badania słuchu. Wszyscy chętni będą mogli wykonać bezpłatne W godzinach od 10.30 do 12.30 w parku obecne będzie Mobilne Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Centrum jest wyposażone w gabinet laryngologiczny oraz specjalistyczną kabinę do badania słuchu. Wszyscy chętni będą mogli wykonać bezpłatne badanie i skonsultować się z laryngologiem. Warto o tym już dzisiaj pamiętać i zarezerwować sobie czas na to badanie prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów.

Po południu przeniesiemy się na Kaczy Dołek, gdzie o godz. 15.45 wystąpi Konrad Szymanowski, zwycięzca II edycji konkursu Miastko ma talent, a o godz. 16.00 zacznie wie wielki koncert Lata z Radiem z konkursami, prezentacjami i występami gwiazd - Maryli Rodowicz, zespołów - De Mono, Szafa Gra, HLA Transplant i słynnego iluzjonisty Macieja Pola. Zapraszamy!