Ekipa Lata z Radiem ponownie udaje się na Pomorze 2017-08-03 12:35:31        

W najbliższy weekend ekipa „Lata z Radiem” ponownie uda się na Pomorze. Na koncertach w Miastku oraz Stegnie zagrają m.in.: De Mono, HLA4TRANSPLANT, Maryla Rodowicz, Enej, Golec uOrkiestra i Patrycja Markowska. Podczas obu koncertów niezwykłe magiczne widowisko zaprezentuje iluzjonista Maciej Pol. Za sprawą kwartetu wokalno-rozrywkowego Szafa Gra nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru.


W sobotę 5 sierpnia w Miastku o wspaniałą atmosferę i wiele muzycznych emocji zadbają: Szafa Gra, De Mono, HLA4TRANSPLANT i gwiazda wieczoru – Maryla Rodowicz. Dzień później, w niedzielę 6 sierpnia, Lato z Radiem przeniesie się do Stegny, gdzie na scenie pojawią się: Enej, Golec uOrkierstra i Patrycja Markowska z zespołem. O magiczną aurę obu imprez zadba najsłynniejszy polski iluzjonista – Maciej Pol.
Do studia plenerowego Radiowej Jedynki zaproszą Monika Tarka i Rober Kilen, którzy poprowadzą oba koncerty. Relacje zza kulis przeprowadzą dla słuchaczy Jedynki Bogdan Sawicki oraz Agnieszka Ciecierska. Więcej informacji na temat trasy Lata z Radiem jest dostępnych na stronie: www.latozradiem.pl.


Dzień przed weekendowym koncertem Lata z Radiem, w piątek 4 sierpnia, Grzegorz Frątczak z Radiowej Jedynki, w ramach wakacyjnej plenerowej popołudniówki „Lato z Przyrodą”, odwiedzi Bory Tucholskie. W programie będzie można usłyszeć m.in. o gwarze borowiackiej, sztuce ludowej tych ziem, a także o wioskach tematycznych, których mieszkańcy zdecydowali się na działalność zarobkową w wybranej specjalizacji takiej jak produkcja miodu, czy hodowla ptaków. W audycji nie zabraknie również treści poświęconych największym skarbom tego regionu, czyli faunie i florze występującej w Parku Narodowym Borów Tucholskich oraz w pobliskich rezerwatach przyrody. Program 1 zaprasza do słuchania audycji pomiędzy godz. 15.00 a 16.40.