Koncert Lata z Radiem 2017-08-07 15:21:23        

W sobotę 5 sierpnia było sporo atrakcji. Poza dopołudniową audycją na żywo Lata z Radiem, po południu na placu rekreacyjnym odbył się koncert Lata z Radiem. 


. Tłumy oglądały popisy artystów, a zaczęliśmy od występu Konrada Szymanowskiego, zwycięzcy II edycji konkursu Miastko ma Talent. Koncert  prowadzili, tak jak do południa audycję - Monika Tarka i Robert Kilen. Były konkursy i zabawy z nagrodami, a magiczną atmosferę zapewnił najpopularniejszy iluzjonista w Polsce - Maciej Pol, który szybko zjednał sobie całą publiczność - od najmłodszych do najstarszych. Prawdziwą furorę wywołał swym dwukrotnym występem zespół Szafa Gra występujący z największymi przebojami światowymi. Koncertował też zespół HLA 4Transplant, którego ideą koncertową jest promowanie transplantologii.

         Na scenie pojawiły się też dwie super gwiazdy. Koncertem w Miastku Maryla Rodowicz, wraz z publicznością Lata z Radiem świętowała jubileusz 50-lecia twórczości artystycznej, a po występie otrzymała od organizatorów trasy bukiet pięćdziesięciu róż, a od burmistrza Romana Ramiona upominki promocyjne. Pani Maryla mokła na deszczu razem z publicznością, za co jak mówiono, ma u miastczan wielkiego plusa. Na koniec wystąpił zespół De Mono świętujący swe trzydziestolecie, który także dał prawdziwe show. Andrzej Krzywy wykonując ukłon w kierunku publiczności zmienił nawet tytuł swego przeboju "Moje miasto nocą" na "Moje MIASTKO nocą". na koniec były wspaniałe fajerwerki.

         W miasteczku koncertowym nie zabrakło stoisk handlowych i promocyjnych, m.in. w ramach projektu Polska Smakuje. Była strefa dla dzieci, prezentacja aut Dacia, Poczty Polskiej, Lotto, Polskiego Radia, w tym Radia dla Dzieci, a także stoiska z gadżetami promocyjnymi Lata z Radiem i Gminy Miastko. 

         W niedzielę, 6 sierpnia na kąpielisku nad jeziorem Lednik odbyły się konkurencje rekreacyjno-sportowe i występy artystyczne. Podsumowując, należy stwierdzić, że tegoroczne Dni Miastka należy zaliczyć do najbardziej udanych w historii Dni. Serdeczne podziękowania za organizację i pomoc organizacyjna należą się Polskiemu Radiu (w tym przede wszystkim Jackowi Marcinkowskiemu), strażakom - zawodowcom z JRG PSP w Miastku i ochotnikom z OSP Dretyń, a także Zarządowi Mienia Komunalnego, Straży Miejskiej, Miasteckiej Policji, Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji i Zakładowi Energetyki Cieplnej w Miastku, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Bibliotece Miejskiej i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz pracownikom Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Miastku. 

Zdjęcia - Dariusz Jawor i Konrad Remelski