Akcja Paczka literacka 2017-08-29 12:26:43        

Biblioteka Publiczna w Miastku znalazła się wśród 1200 bibliotek, które otrzymają bezpłatnie książki wydawnictwa Agora. Akcja „Paczka literacka” organizowana jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy wsparciu tegoż wydawnictwa. Ma ona służyć popularyzacji czytelnictwa poprzez organizację spotkań autorskich, konkursów na najlepszą recenzję czy krótkie opowiadanie inspirowane tematyką otrzymanych książek oraz dyskusji na temat literatury. 

„Paczka literacka” składa się z 21 książek oraz dwóch audiobooków. Wśród nich są m.in.: „Reporterka” Jacka Antczaka i Hanny Krall, „Nie wierzę w życie pozaradiowe” Marka Niedźwieckiego, „Laska nebeska” Mariusza Szczygła, „Polska ogórkowa” M.Ogórka czy „Andrzej Wajda. Podejrzany” W.Beresia. Pozycje te trafią nie tylko do głównej siedziby naszej biblioteki, ale również do trzech filii w Świerznie, Słosinku i Dretyniu. W sumie księgozbiór Biblioteki Publicznej w Miastku wzbogaci się o 92 nowe pozycje, które trafią na nasze półki we wrześniu tego roku.

Wszystkich czytelników zapraszamy już dziś na spotkanie promujące akcję „Paczka literacka”, które odbędzie się pod koniec września w czytelni dla dorosłych.