Będą oblegać Gród Rummela 2017-09-06 08:25:22        

Kilkudziesięciu średniowiecznych wojów spróbuje zdobyć Gród Rummela na Górze Królewskiej (Klaryszewskiej).


Szykuje się super impreza, jakiej w Miastku jeszcze nie było. "Oblężenie Grodu Rummela" wpisane jest w obchody 400-lecia Miastka. Wszystko odbędzie się w miejscu, które na wzór średniowieczny zbudowali Jerzy Przybyłowski wraz z synami - Wojciechem i Arturem. Impreza potrwa dwa dni - 16 i 17 września. W sobotę od godz. 10.00 zaplanowano warsztaty m.in. kowalskie, ciesielskie i tkackie. Czynna będzie także strzelnica łucznicza, na której będzie można strzelać z łuku oraz nauczyć się rzucać włócznią do celu. W Grodzie Rummela, a także na podgrodziu powstaną stoiska (kramy) z jadłem i piciem oraz rękodziełem. Wojowie przyjadą na swych rumakach już w piątek, 15 września, i rozbiją obóz wewnątrz Grodu i u jego podnóża. Przez całą noc toczyć się będzie intensywne życie obozowe, czyli przygotowania do walk.

         W sobotę, 16 września o godz. 15.00 zacznie się Turniej Walki, czyli zmagania wojów w "Drodze Woja", Kręgu Zdrady" i "Kręgu Honoru". Rycerze walczyć będą w konkurencjach strzelania z łuku, rzucania toporami i walki na włócznie. O godz. 18.00 zacznie się oblężenie Grodu Rummela z odsieczą. Po trudach walki będzie można odpocząć przy muzyce i wziąć udział w rycerskiej biesiadzie.

         W niedzielę, 17 września kontynuowane będą warsztaty rzemieślnicze. Odbędzie się też  turniej walk drużynowy, a na godz. 15.00 zaplanowano wręczenie nagród i zakończenie wydarzenia. Organizatorami imprezy są: Drużyna Grodu Rummela, Gmina Miastko i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury.