Sesja Rady Miejskiej 2017-09-08 14:42:23        

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni podjęli szereg uchwał, m.in. dotyczących gospodarki nieruchomościami. 


 

 Radni zadecydowali też o przekazaniu po 15 tysięcy złotych dla gmin - Parchowo i Studzienice na przeciwdziałanie skutkom nawałnicy, która przeszła nad tymi gminami w nocy z 11 na 12 sierpnia. Rada zapoznała się też z informacją o sytuacji na rynku pracy w roku 2016 w gminie Miastko oraz informacją o stanie dróg gminnych.

         Przed rozpoczęciem oficjalnej sesji odbyła się uroczystość podziękowania przechodzącemu na emeryturę Lechowi Andrzejowi Dominie, wieloletniemu prezesowi PSS Spójnia Społem. Pan Domina przepracował zawodowo aż 51 lat, a prezesem miasteckiej PSS Społem był przez szesnaście lat. W czasie swej prezesury wydobył firmę z finansowej zapaści i doprowadził do kompletnej modernizacji i rozkwitu swych placówek. Pamiątkowy grawerton wręczyła panu Dominie wiceburmistrz Ewa Kapłan i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Basara. 

- Z okazji zakończenia kolejnego etapu kariery zawodowej - wieloletniego pełnienia funkcji Prezesa Powszechnej Spółdzielni Spożywców " Spójnia " w Miastka składamy Panu serdeczne wyrazy podziękowania i uznania - piszą władze gminy. - Pana zaangażowanie i osobiste podejście do wielu spraw, stały się nie tylko przyczyną uzyskiwania wielu nagród i wyróżnień, ale również doskonałą promocją Gminy Miastko, a co najważniejsze - wielkim uznaniem klientów Zainicjowane zmiany - zarówno w piekarnictwie jak i w sieci sklepów spożywczych wprowadziły nową jakość obsługi, dostęp do lepszych i zdrowych towarów oraz znakomitej jakości pieczywa, która pozwoliła na uzyskanie tytułu "Promotora Produkcji Piekarskiej Społem". Życzymy zdrowia, dobrego odpoczynku oraz dalszego rozwijania własnych zainteresowań. Możliwość współpracy z takim człowiekiem jak Pan, była pouczającym doświadczeniem.