Zapasy. I miejsce drużynowo dla ZKS Miastko! 2017-09-11 09:13:14        

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko był głównym organizatorem VII Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego Młodzików o Puchar Starosty Bytowskiego.


. Był to III Memoriał, który miał na celu upamiętnienie zmarłego 1.04.2010 Sebastiana Zwolskiego. Na dwóch matach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku walczyło 103 zawodników z 9 klubów, w tym bardzo silna ekipa z Kaliningradu. ZKS Miastko reprezentowało aż 26 zawodników.

            Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Wicestarosta Bytowski Zbigniew Batko. Na zaproszenie Zapaśniczego Klubu Sportowego Miastko z okazji 35- lecia istnienia zapasów w Miastku przybyli przedstawiciele władz samorządowych, sportowych, sponsorzy oraz Państwo Bernadeta i Jan Zwolscy. Gośćmi obecnymi na imprezie byli: Zbigniew Batko - Wicestarosta Bytowski, Ewa Kapłan - Wiceburmistrz Miastka, Mirosław Batruch - Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego, Bartosz Krawczyński - Dyrektor Pomorskiej Federacji Sportu, Zbigniew Grzegorowski - Prezes POZZ, Piotr Klecha - Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku, Bolesław Prondziński - firma Ex Pro, Jolanta Molak - firma MEXEM, Lech Warsiński - Dyrektor OSiR oraz Mariusz Treder - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy. Niektórzy z wyżej wymienionych osób otrzymali z rąk Prezesa ZKS Miastko Kazimierza Wanke okazjonalne grawertony - podziękowania z okazji 35 - lecia istnienia zapasów w Miastku, za wsparcie i pomoc finansową naszego klubu. Podczas otwarcia zawodów, w krótkim występie bardzo dobrze zaprezentowała się Iga Marciszonek (Mistrzyni Świata w Fitness 2016).

            Na zawody przybyło liczne grono miasteckich kibiców, którzy dopingowali wszystkim zawodnikom. Duże emocje towarzyszyły najmłodszym adeptom zapasów, którzy bardzo mocno przeżywali swoje walki. Dla niektórych z nich był to pierwszy występ w zawodach.

Wyniki naszych zawodników w mini zapasach (do lat 11)

21 kg (dziewczyny)

I m. - Kinga Góral

II m.  - Tola Rudnik

III m - Wiktoria Szymanowska

 

21 kg (chłopcy)

I m. - Wiktor Mojżeszko

II m. - Jakub Maszka - Pałczyński

III m. - Michał Marciszonek

 

23 kg.

III m - Dawid Wiktorczyk

 

26 kg

II m - Leon Rudnik

III m - Dominik Daleszak

V m - Mateusz Daleszak

VII m - Antonii Synak

 

29 kg

III m - Tandecki Sebastian

III m - Wysocki Jacek

VII m - Filip Rodewald

VIII m - Michał Sukiennik

 

32 kg

V m - Dawid Zygmuntowicz

IX m - Teodor Rosentrit

 

44 kg

I m - Witold Szor

 

60 kg

III m - Alex Ruszczyk

 

Wyniki młodzików (do lat 14)

 

32 kg

I m - Piotr Ziembicki

 

35 kg

IV m - Wiktor Wojciechowski

 

38 kg

II m - Kacper Karaśkiewicz

 

42 kg

IV m - Bartłomiej Tandecki

 

 

66 kg

II m - Jakub Dobrowolski

 

W kadetkach (do lat 17 ) pierwsze miejsce wywalczyła Agata Kazimierczak w wadze do 56 kg, a w juniorach (do lat 20) tryumfował Piotr Zabłocki (85 kg)

 

Punktacja drużynowa:

I m - ZKS Miastko

II m - Kaliningrad - Rosja

III m - GKS Cartusia Kartuzy

IV m - ZKS Granica Gdańsk

V m - Morena Żukowo

VI m - Sokół Lubawa

VII m - UKS Ajas Gdańsk

VIII m - Achilles Kolbudy

IX m - Unia Swarzędz

 

K. Wanke:

Duże podziękowania należą się Państwu Zwolskim, którzy ufundowali okazałe, memoriałowe statuetki dla zwycięzców, natomiast Gminie Miastko za przygotowanie upominków dla zawodników i działaczy sportowych. Z Miastka pierwszy start w zawodach zaliczyli: Antonii Synak, Filip Rodewald, Michał Sukiennik, Jakub Maszka - Pałczyński oraz 6-letni Michał Marciszonek. Duże brawa dla tych zawodników! Pierwszej porażki od dłuższego czasu doznał Leon Rudnik, który przegrał z zawodnikiem Rosji na punkty. Taki sam los podzielił Kacper Karaśkiewicz, który już w pierwszej rundzie został skontrowany i położony na łopatki. Bardzo zwinnie i szybko poruszały się na macie oraz ambitnie walczyły najmłodsze dziewczyny w kategorii wagowej do 21 kg: Kinga Góral, Wiktora Szymanowska i 6-letnia Tola Rudnik.

            Dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów, za opiekę nad swoimi dziećmi, a lekarzowi Pani Katarzynie Jereczek za opiekę medyczną podczas trwania zawodów.