Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach

2017-09-19 07:55:01

W Raciborzu odbyły się LXXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym.

W zawodach wystartowało 110 zawodników z 26 klubów.  W kategorii wagowej do 75 kg złoty medal wywalczył Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom).  Arek Kułynycz bardzo szybko rozprawił się ze swoimi przeciwnikami, notując na swoim koncie kolejny tytuł Mistrza Polski Seniorów. Arek w finale pokonał Iwana Nylypiuka (AZS AWF Warszawa) przez położenie na łopatki z rzutu przez „biodro”.

Także duży sukces na swoim koncie zanotował Grzegorz Wanke (Unia Racibórz, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata, które przed miesiącem odbyły się w Paryżu), który wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 66 kg. Grzegorz stoczył 4 zacięte pojedynki. Dopiero w finale, po bardzo dużych emocjach, przegrał minimalnie na punkty (2:3) z bardzo silnym zawodnikiem z Kartuz Gevorgem Sahakyanem. Grzegorz w tej walce był aktywniejszym zawodnikiem. Pod koniec drugiej rundy Grzegorz dał się sprowadzić do parteru, tracąc dwa punkty i całą walkę przegrywając 2:3.

Miejsca pozostałych wychowanków ZKS Miastko:

Filip Petrończak (66 kg) - VIII miejsce,

Mateusz Wanke (71 kg) - IX miejsce,

Hubert Rudnik (85 kg) - XV miejsce,

Brązowy medal na tych Mistrzostwach wywalczył jeszcze Patryk Bednarz (Olimpijczyk Radom) w kategorii wagowej do 75 kg. Patryk jest wychowankiem Daniela Połowyszczaka z ZUKS Łękinia. Klub z Łękini z przyczyn finansowych zawiesił swoją działalność. Brązowy medal Patryka jest jego największym życiowym osiągnięciem. Gratulujemy!