Miód jest dobry na wszystko! 2017-09-28 12:49:51        

Biblioteka Publiczna w Miastku to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczać książki, audiobooki, korzystać w czytelni z gazet i czasopism,


czy posurfować bezpłatnie w internecie poszukując informacji, ale jest to również centrum spotkań z ciekawymi ludźmi, literatami, naukowcami czy prawnikami. Tym razem we wtorek 26 września naszym gościem był Jerzy Przybyłowski, pszczelarz, miłośnik walk rycerskich i budowniczy grodu Rummla na Górze Królewskiej w okolicach Miastka. Jest on chyba jedynym posiadaczem pasieki w naszym regionie, który ukończył technikum pszczelarskie. Jego wiedza dotycząca pszczół, produkcji miodu i wytwarzania sprzętów wykorzystywanych w pszczelarstwie jest bardzo bogata. Jerzy Przybyłowski przybliżył ją w formie prezentacji multimedialnej licznie przybyłym uczestnikom spotkania. - "Miód zawiera ciała biologicznie czynne mając zastosowanie bakteriobójcze, hamuje rozwój mikroorganizmów, dodatkowo łagodzi struny głosowe i wzmacnia odporność organizmu. Łyżkę miodu powinniśmy jeść codziennie" - mówił Jerzy Przybyłowski. Sala naszej czytelni wypełniona była do ostatniego miejsca. W czasie spotkania odbyła się również degustacja różnych rodzajów miodu z jego pasieki. Zachwytom dotyczącym ich wykwintnego smaku nie było końca. Uczestnicy spotkania wyrazili życzenie ponownego spotkania z Jerzym Przybyłowskim, aby jeszcze dokładniej zapoznać się z tematyką zastosowania miodu w codziennej diecie, leczeniu czy produkcji produktów pochodnych miodu.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejne ciekawe spotkanie w naszej bibliotece. Odbędzie się one 10 października o godz. 16:00. Poprowadzi je Adam Dobosz, miastecki notariusz, który przybliży słuchaczom tematykę dziedziczenia, sporządzania testamentów czy hipoteki odwróconej oraz wskaże na niebezpieczeństwa przy zawieraniu umów cywilno-prawnych, jak sprzedaż mieszkania czy domu.