Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach

2017-10-02 09:34:56

W Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

W zawodach wzięło udział 106 zawodników z 18 klubów z województwa lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało czterech zawodników. Wszyscy nasi zawodnicy po wygraniu kilku walk walczyli w finale.

W najniższej kategorii wagowej do 35 kg zawodnicy z Miastka wywalczyli dwa medale: złoty i srebrny. W walce finałowej spotkali się koledzy klubowi Piotr Ziembicki i Wiktor Wojciechowski. Tym razem wygrał Piotr przez położenie Wiktora na łopatki. W tej wadze startowało 7 zawodników.

W kategorii wagowej do 38 kg złoty medal wywalczył Kacper Karaśkiewicz. W finale Kacper walczył z zawodnikiem Cartusii Kartuzy Leonem Derą kładąc go na łopatki z rzutu przez biodro. W tej wadze startowało 7 zawodników.

Czwarty medal - srebrny wywalczył Jakub Dobrowolski  w kategorii wagowej do 66 kg. W walce finałowej Jakub został wycofany przez lekarza z powodu kontuzji. Przeciwnik Kuby (zawodnik z Gdańska) zastosował nieprzepisowy chwyt w parterze.

W klasyfikacji klubowej ZKS Miastko zajął 7 miejsce.

Brązowy medal weterana z Miastka!

W dniu 16 września  2017r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów, na których startował nasz zawodnik Mirosław Życzyński, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 78 kg. Nasz 49 letni zapaśnik walczył w kategorii wiekowej do 55 lat. Był to pierwszy start Mirka w zawodach weteranów. Walczył bardzo dobrze. Przegrał między innymi z wyżej notowanym zawodnikiem ze Słupska Lechem Szcześniakiem na punkty 1:2.

Autor: K. Wanke