Prawne ABC w Bibliotece 2017-10-12 14:54:18        

We wtorek dnia 10 października w czytelni Biblioteki Publicznej w Miastku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Aktywizacji i integracji seniorów” realizowanego przez naszą placówkę we współpracy z Miasteckim Stowarzyszeniem Oświatowym.


ematem prelekcji wygłoszonej przez Adama Dobosza, miasteckiego notariusza było „Prawne ABC”. W czasie spotkania poruszone zostały kwestie sporządzania testamentów i zakres tematów dotyczących dziedziczenia, postępowania spadkowego oraz darowizn. Po zakończeniu wykładu uczestnicy mieli możliwość zadawania notariuszowi szczegółowych pytań dotyczących powyższej problematyki. Z ich ilości można było wywnioskować, iż konieczne jest częstsze organizowanie takich wykładów.

Ostatnie spotkanie z cyklu „Aktywizacji i integracji seniorów” odbędzie się dnia 7 listopada o godzinie 16.00. Prelegentem będzie Izabela Metel, Powiatowy Rzecznik Konsumenta, która przedstawi możliwości pomocy prawnej w sprawach związanych z ochroną konsumentów przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców. Już dziś zapraszamy na to ciekawe spotkanie.