Sobota literacka z poezją i prozą 2017-10-16 14:22:44        

W minioną sobotę w Centrum Informacji Turystycznej odbyło się spotkanie z poetami i pisarką. 


Poeci promowali swój najnowszy tomik wierszy "Pomost' 2017", będący pokłosiem majowych ogólnopolskich warsztatów literackich Trzcinno' 2017. W tomiku było sporo wierszy o Miastku i naszej gminie. Poeci recytowali swe wiersze powstałe na warsztatach, w tym wiele o Miastku. Taką prezentację "miasteckich" wierszy przygotowano specjalnie z okazji 400-lecia Miastka. W trakcie czytania wierszy można było obejrzeć zdjęcia z warsztatów w wykonaniu artysty fotografika Arkadiusza Łuszczyka z Warszawy, a także przedwojenne zdjęcia. Na koniec były autografy i prezent w postaci... tomiku. Spotkanie prowadziła poetka Dorota Ryst, która wraz ze Sławomirem Płatkiem, prezesem Stowarzyszenia Salon Litercki, jest pomysłodawczynią warsztatów. Tomik wierszy został wydany ze środków Gminy Miastko i Stowarzyszenia Salon Literacki. 

         W drugiej części Literackiej Soboty odbyło się spotkanie  z Pauliną Hendel, utalentowaną miastecką pisarką, która wydała już swą piątą książkę zatytułowaną "Żniwiarz. Czerwone słońce", a kolejna jest już w druku. Autorka opowiedziała  o swej pasji pisania książek z serii fantasy, które już stały się bestsellerami na rynku wydawniczym.

 Na koniec przy kawie i ciastkach rozmawiano z poetami i pisarką na temat literatury i nie tylko. Ci, którzy przyszli w sobotę do CIT-u, nie żałowali.