MORENA Miastko w Pomorskim Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt

2017-11-06 09:42:54

Młode zawodniczki  z UKS Morena  brały udział w  Pomorskim Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt  w Redzie. W lidze uczestniczyły zespoły m.in. z Redy,  Gdyni i z Miastka. Był to trzeci cykl ligi w grupach.

Punktacja  spotkania:

Reda – Gdynia – 2:0(25:10, 25:5),

Miastko – Gdynia – 2:0(25:20, 25:19),

Reda – Miastko – 2:1(16:25,25:17.15:7),

W grupie miastczanki zajęły II miejsce i awansowały do drugiej II Pomorskiej Wojewódzkiej Ligi.

W sobotę nasze kadetki gościły w Miastku drużynę z Człuchowa, przegrywając 1:3. Mimo to nasze zawodniczki pokazały charakter w grze nie pokazując abyśmy byli drużyna słabszą.

W niedzielę do południa nasze juniorki gościły Gedanię Gdańsk(mistrzynie Polski). Gdańszczanki wygrały zasłużenie 3:0. Set pierwszy i trzeci należał do gości, jednak w secie drugim prowadziliśmy przez większość seta. Jednak końcówka należała do mistrzyń Polski. Mimo porażki nasze zawodniczki pokazały się z dobrej strony stawiając przeciwniczkom czoła.

Kolejny weekend pełen gier i emocji za nami. MORENA Miastko w tym roku uczestniczy po raz pierwszy w trzech kategoriach wiekowych w Pomorskiej Wojewódzkiej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt. Trenerami są Waldemar Żurawik i Łukasz Jędraszko.