Cztery medale dla Miastka

2017-11-06 09:54:17

W Kolbudach odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Młodzików i Mini zapasów o Puchar Wójta Gminy Kolbudy.

W zawodach startowało 95 zawodników z 10 klubów województwa warmińsko - mazurskiego i pomorskiego, w tym bardzo silna ekipa z Kaliningradu.

Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 8 zawodników.  W grupie wiekowej młodzików (do lat 13) srebrny medal wywalczył Bartłomiej Tandecki w wadze do 42 kg.   Tym razem poza podium znaleźli się pozostali młodzicy:

• Piotr Ziembicki (35 kg) - V miejsce,
  • Witold Szor (47 kg) - VII m.

W mini zapasach (do lat 10) złoty medal wywalczył Alex Ruszczyk (60 kg), „srebro” przypadło Sebastianowi Tandeckiemu (32 kg), A „brąz” wywalczył Leon Rudnik (26 kg). Poza podium na 5 miejscu uplasował się Dawid Zygmuntowicz.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Rosja przed Cartusią Kartuzy. ZKS Miastko był szósty.

K. Wanke:

" Zawody w Kolbudach stały na wysokim poziomie, szczególnie w tych kategoriach wagowych, gdzie występowali zawodnicy z Kaliningradu. To oni zdobyli najwięcej złotych medali w swoich kategoriach wagowych.

Nasi zawodnicy radzili sobie dobrze podczas walk. Brązowy medal mógł zdobyć jeszcze Piotrek Ziembicki. W jego wadze startowało 9 zawodników, w tym aż trzech Rosjan. Leonowi Rudnikowi nie udało się zrewanżować zawodnikowi z Rosji po niedawnej porażce na zawodach w Miastku."