Uroczyście i rozrywkowo 2017-11-09 10:54:23        

...świętować będziemy 99.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 400-lecie Miastka. 


Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na imprezy związane z tymi rocznicami.

Świętowanie rozpoczynamy od uroczystego otwarcia mini galerii malarskiej w ratuszu (piątek, 10.11. o godz. 10.45). W otwarciu i dalszych imprezach piątkowych weźmie udział delegacja z miasta partnerskiego Tytuvenai na Litwie, a od soboty jubileusze obchodzić będą z nami jeszcze partnerzy z niemieckiego Bad Fallingbostel i francuskiego Periers.

         W piątek, 10.11. o godz. 11.00 w parku miejskim odsłonimy tablicę upamiętniającą 400-lecie Miastka i zakopiemy kapsułę czasu, w której znajdzie się m.in. przesłanie do następnych pokoleń, monografia historyczna Miastka, gazety i gadżety związane z Miastkiem. Warto uczestniczyć w tej historycznej chwili!

         W piątek o godz. 19.00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się podniosła uroczystość nadania sztandaru i imienia harcmistrz Marii Chrabowskiej Hufcowi ZHP w Miastku.

         W sobotę, 11 listopada uroczystości związane z Dniem Niepodległości zaczną się o godz. 10.00 przy Pomniku Narodu Polskiego w parku miejskim. Wezmą w nich udział zaproszeni goście z miast partnerskich oraz władze samorządowe i kościelne, poczty sztandarowe i orkiestra dęta ze Złocieńca, miasteccy motocykliści, a także wszyscy inni chętni mieszkańcy gminy Miastka. Po złożeniu kwiatów przez poszczególne delegacje, przemówieniu burmistrza, krótkiej części artystycznej i koncercie orkiestry dętej, o godz. 10.45 nastąpi przemarsz ulicami Miastka do kościoła pw. NMP Wspomożenia Wiernych, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

         Na godzinę 13.00 zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 3 na ul. Wrzosową (Gimnazjum), gdzie odbędzie się podniosła uroczystość, w czasie której zostaną wręczone dyplomy i legitymacje Honorowych Obywateli Gminy Miastko. Odbędzie się też promocja monografii historycznej Gminy Miastko. Książkę po cenie promocyjnej będzie można nabyć na miejscu. Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości zostaną zaproszeni do szkolnej stołówki na posiłek. W tym czasie trwać już będzie I Miastecki Festiwal Smaków, czyli prezentacja regionalnych produktów. Będzie można kupować, degustować i podziwiać, a także zjeść darmową, wyśmienitą zupkę.

O godz. 16.00 zacznie się koncert z okazji 400-lecia, w nim same atrakcje. Poprowadzi go Daniel Klusek, znany konferansjer-zawodowiec, a wystąpią: m.in. chór z Kijowa Chreszczatyk, chór z Miastka OBERIH, dzieci i młodzież z grup tanecznych Top-Toys, słynne Świerzowianki ze Świerzenka, dzieci ze świetlic wiejskich, a gwiazdą wieczoru będzie zespół One Moment grający i śpiewający muzykę disco-polo. Warto ten dzień spędzić uroczyście i rozrywkowo i przyjść zarówno rano do parku, jak i po południu do SP nr 3.   Zapraszamy serdecznie!