Pracowity weekend naszych zapaśników 2017-11-13 10:42:37        

W Raciborzu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 14) w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników z 40 klubów całej Polski.
Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało 3 zawodników. Najlepiej z nich zaprezentował się Kacper Karaśkiewicz, który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 38 kg.
Kacper stoczył łącznie 5 walk. Pierwszą walkę wygrał z Pawłem Gaworem przez przewagę techniczną 8:0. Drugą walkę Kacper wygrał z Danielem Kanią (GKS Katowice) przez przewagę techniczną 8:0. Kolejny bardzo zacięty pojedynek nasz zawodnik stoczył z Igorem Krawczyńskim (Gwardia Warszawa). Kacper w tej walce pokazał ducha walki i wygrał z nim na punkty 5:4. W półfinale Kacper spotkał się z kolejnym zawodnikiem Gwardii Warszawa Maciejem Szmitem. Tę walkę przegrał przez położenie na łopatki. Do walki „o brąz” Kacper wyszedł bardzo skoncentrowany. Jego przeciwnikiem był Kewin Materna (Agros Zamość). Nasz zapaśnik wygrał z nim na punkty 9:5.
Miejsca pozostałych naszych zawodników:
Wiktor Wojciechowski (35 kg) - miejsce w drugiej dziesiątce
Piotr Ziembicki (35 kg) - miejsce w drugiej dziesiątce

K. Wanke: Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie. Duże brawa dla Kacpra Karaśkiewicza, który drugi rok z rzędu wywalczył medal, choć nie obronił tytułu mistrza Polski. Kacper walczył w wyższej kategorii wagowej z dużą niedowagą. Wiktor Wojciechowski wygrał tylko jedną walkę, natomiast Piotrek przegrał dwie swoje walki. Miło jest Nam poinformować, że Patrycja Strzelczyk, która obecnie reprezentuje klub z Pelplina przed tygodniem wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach Polski młodziczek (do lat 14). Brawo dla Patrycji! Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko wyraził zgodę na zmianę barw klubowych z ZKS Miastko do KS Pelplin na czas nauki w gimnazjum.

Agata Kazimierczak wyjechała z kadrą Polski na zawody zagraniczne. Walczyła w bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju zapaśniczym kadetek w Berlinie. Agata zajęła tam 9 miejsce w kategorii wagowej do 56 kg. Agata wygrała dwie walki z zawodniczkami z Francji i Norwegii, natomiast przegrała z Chorwatką i Polką. W jej wadze startowało 21 zawodniczek.