Pasowanie na przedszkolaka 2017-11-13 12:23:04        

W oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Słosinku odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. 


Dzieci uczestniczyły w tym niezwykle ważnym dla nich wydarzeniu wspólnie ze swoimi rodzicami, dziadkami i opiekunami. Uroczystość rozpoczął „egzamin”, który przeprowadziły mamy przedszkolaków. Dzieci z łatwością nazywały owady i zwierzęta egzotyczne, rozróżniały kolory i kształty. W nagrodę za dobrze zdany egzamin otrzymały pamiątkowe medale. Potem pomalowanymi noskami, złożyły podpisy obok swojego nazwiska na pamiątkowej planszy. Następnie wszystkie przedszkolaki przeskoczyły „próg” do przedszkola. Na zakończenie pierwszej części uroczystości goście mogli obejrzeć  część artystyczną w wykonaniu swoich milusińskich. 

  Jednym z najważniejszych momentów tego dnia było złożenie przyrzeczenia w obecności rodziców i pani dyrektor Anetty Orczyk. ”Ja przedszkolak dzielny będę zawsze będę uśmiechnięty. (…) Po tym przyrzeczeniu pani  dyrektor pasowała przedszkolaki czerwoną różą.   Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz kuferki ze słodyczami. Wszystkie prezenty dla dzieci oraz słodki poczęstunek na zakończenie dnia ufundowane zostały przez ich rodziców.   

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów. Życzymy im dużo uśmiechów i powodzenia w zdobywaniu wiedzy.