Aktywizacja i integracja seniorów 2017-11-13 12:40:42        

Dnia 7 listopada w Bibliotece Publicznej w Miastku odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Aktywizacji i integracji seniorów”.


W gościnne mury biblioteki zawitała tym razem Izabela Metel, Powiatowa Rzecznik Konsumenta. W czasie spotkania pani rzecznik poruszyła kwestie praw konsumenta i jego ochrony przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców czy akwizytorów. Przedstawiła na podstawie autentycznych przykładów, w jaki sposób kupujący wpada w sidła nieuczciwych handlowców. Poinformowała uczestników spotkania o zasadach, jakimi kierować się przy dokonaniu zakupu czy zawarciu umowy. Z reakcji przybyłych osób widać było, iż dla niektórych z nich ta lekcja odbywa się trochę za późno, gdyż padli już ofiarą nieuczciwych praktyk sprzedawców.

Pani Metel zaoferowała na koniec spotkania swoją pomoc przy rozwiązywaniu spraw spornych z handlowcami. Powiatowy Rzecznik Konsumentów przyjmuje interesantów w poniedziałek i środę w godzinach od 7.30 do 15.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bytowie. Można się z nią również skontaktować telefonicznie pod numerem 598228000 lub pocztą elektroniczną prk@powiatbytowski.pl

Projekt „Aktywizacji i integracji seniorów” realizowany był przez Bibliotekę Publiczną w Miastku wraz z Miasteckim Stowarzyszeniem Oświatowym. Godnym podkreślenia jest fakt, iż wszystkie osoby w niego zaangażowane, uczestniczyły  w nim „pro bono”, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia.