Mini galeria Ratusz w... ratuszu otwarta 2017-11-13 15:47:53        

Z udziałem delegacji z miasta partnerskiego Tytuvenai na Litwie uroczyście otwarto mini galerię Ratusz  na pierwszym piętrze miasteckiego Urzędu Miejskiego. 


 Są i będą w niej eksponowane prace malarskie będące pokłosiem międzynarodowych plenerów malarskich, które od dziesięciu lat odbywają się w gminie Miastko. Obrazy, jak zapowiada dyrektor MGOK Janusz Gawroński, będą sukcesywnie zmieniane. Otwarcia galerii dokonała skarbnik gminy Bronisława Nielipiuk oraz starosta Tytuvenai Romas Cerkauskas i burmistrz Roman Ramion.

         Litwini poza otwarciem galerii obejrzeli też wyremontowane hole ratusza z wystawą 15 szkiców autorstwa rysownika Michała Uruszczaka z Krakowa. Byli też goszczeni w nowych pomieszczeniach biura Rady Miejskiej, a także w sali USC, gdzie zainteresowały ich przedwojenne księgi meldunkowe.  Spotkali się także z burmistrzem Romanem Ramionem w jego gabinecie. W miniony piątek zwiedzali także budynek dawnego liceum, gdzie powstaje 21 mieszkań komunalnych, a także teren przy ulicy Stolarskiej, który za pieniądze unijne będzie zrewitalizowany.