Koncert na 400-lecie Miastka 2017-11-15 08:07:35        

Takiego koncertu jeszcze w Miastku nie było! 


 

         Takiego koncertu jeszcze w Miastku nie było! Zorganizowano go na zasadzie - dla każdego coś miłego. Stąd występy chórów, zespołów tanecznych i nawet zespołu disco-polowego. Każdy z widzów miał coś dla siebie. A wszystko to z okazji kulminacji tegorocznych obchodów 400-lecia Miastka.

         Koncert prowadził konferansjer-zawodowiec, czyli Daniel Klusek ze Słupska. Wśród widzów były delegacje z miast partnerskich: periers we Francji, Tytuvenai na Litwie i Bad Fallingbostel w Niemczech. Występy rozpoczęły się od recytacji wiersza - "Sonetu o Miastku" autorstwa miasteckiej poetki Anity Wiśniewskiej w wykonaniu Zuzi Napieraj, Julii Wiśniewskiej i Liliany Andrysiak z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Na scenie w Szkole Podstawowej nr 3 wystąpiły także całe grupy maluszków i nieco starszych dzieci ze szkoły tańca Top-Toys. Ich występy przyciągnęły do hali całe rzesze mamuś, tatusiów, babć i dziadków. Wśród dorosłych wykonawców byli chórzyści z zespołu OBERIH, a także Świerzowianki ze Świerzenka, zespół wokalny pani Iriny Rengach oraz disco-polowy zespół One Moment z solistą Krzysztofem Szpotem na czele. Publiczność świetnie się bawiła przy takich rytmach, ale największą gwiazdą wieczoru był chór Chreszczatyk z Kijowa prowadzony przez Pavlo Strutsa. Solistką chóru była Irina Dac, która brawurowo wykonywała znane utworzy. W ogóle cały chór był znakomity, a chórzystki były "panny jak malowane".

         Koncert przyciągnął do SP nr 3 tłumy. Było coś dla ducha i ciała, bowiem koncertowi towarzyszył I Miastecki Festiwal Smaków ze stoiskami restauracji Maxima (pyszności z popisowym konkursowym daniem !), Środowiskowego Domu Samopomocy (ich wyroby to prawdziwe arcydziełka sztuki!), miasteckiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce (smakowitości rodem ze Wschodu!) oraz stoiska sołectw z Dretynia i Trzcinna (bigos z dziczyzny, olejki z ziół i domowe sałatki - palce lizać!).  

         Koncert i Festiwal Smaków przygotował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Urzędem Miejskim i Szkołą Podstawową nr 3. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów 400-lecia Miastka w "trójce" należą się gorące słowa podziękowania!