Lednik na Festiwalu Badmintona

2017-11-16 07:34:11

Pięcioosobowa drużyna Miasteckiego Klubu Badmintona „Lednik” wzięła udział w XIV Otwartym Warszawskim Festiwalu Badmintona, który odbył się 10-12.11.2017r

W tej grupie znaleźli się: Hanna Bublewicz (młodzik), Joanna Kosarzycka i Natalia Maciupa (junior młodszy), Joanna Dorawa i Łukasz Stępniewski (junior), a czuwał nad nimi trener Marcin Pietruszyński.Do walki przystąpiło ponad 200 zawodników nie tylko z całego kraju, ale również z: Czech, Danii, Ukrainy i Litwy.O bardzo wysokim poziomie tej imprezy świadczy fakt, że wzięli w niej udział czołowi zawodnicy z Polski, w tym członkowie Kadry Polski, którzy zdobywali medale na tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów.Jeśli chodzi o naszych zawodników to Hanna Bublewicz wystąpiła w parze z zawodnikiem z Warszawy – Antonim Kamińskim i zajęła 11 miejsce.Natomiast w singlu Hania znalazła się poza pierwszą dwudziestką.Z kolei Joannie Kosarzyckiej udało się wyjść z grupy na drugim miejscu, a następnie trafiła na wolny los.W dalszej części rywalizowała z Litwinką i ostatecznie zajęła 9 miejsce.Natomiast w deblu z Natalią Maciupą wyszły z grupy na drugim miejscu, a potem pokonały drużynę z Czech i parę zawodniczek z Płocka i Piotrkowa Trybunalskiego.W efekci zajęły bardzo wysokie 4 miejsce.Natalia Maciupa grę pojedynczą zakończyła na 10 miejscu.Łukasz Stępniewski nie miał szczęścia w losowaniu i ostatecznie zajął miejsce w grze pojedynczej poza pierwszą dwudziestką, a w debla w parze z Marcinem Jankowiakiem z Jeleniej Góry zajęli 12 miejsce.Joanna Dorawa wyszła w grupy z pierwszej pozycji, by później trafić na kadrowiczkę Polski, której niestety nie pokonała i zajęła 7 miejsce.Natomiast w parze z Miłoszem Miernikiem z Suchedniowa zajęli dobre 6 miejsce.Jak na tą rangę zawodów uzyskanie 4 miejsc w pierwszej dziesiątce to bardzo duży sukces dla zawodników miasteckiego „Lednika”.