Morena pokonała faworytki

2017-11-23 10:59:39

W sobotę 18 listopada 2017 w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku zawodniczki UKS MORENA Miastko w kategorii kadetka podejmowały zawodniczki z Akademii Siatkarskiej z Rumi.

Faworytkami były zawodniczki z Rumi. Set pierwszy dla naszej drużyny zaczął się bardzo źle. Pierwsze punkty zdobywały zawodniczki gości wygrywając 12:2. Dziewczyna nasze zaczęły bardzo nerwowo, popełniając dużo błędów w przyjęciu. Jednak w trakcie seta nasze zawodniczki konsekwentnie odzyskiwały formę i ostatecznie wygrały seta 25:22. W secie drugim nasze zawodniczki nie dały żadnych szans rywalkom, wygrywając 25:19. W secie trzecim poziom był wyrównany, jednak końcówka należała do naszych dziewcząt, które wygrały 25:20. Najlepszą zawodniczką w naszej drużynie była Roksana Jaśkiewicz.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku spotkania, jednak poprawiłbym odbiór i konsekwencje w wykonywaniu zagrywki. Na pewno wygrana wpłynie pozytywnie na morale w drużynie powiedział selekcjoner UKS MORENA Miastko Łukasz Jędraszko.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych dziewcząt, które pokazały charakter w grze. Bardzo chciałbym pochwalić trenera Łukasza Jędraszko, za pracę z dziewczętami i za profesjonalizm w trakcie meczu powiedział trener i prezes UKS MORENA Miastko Waldemar Żurawik.

W tym roku nasz klub uczestniczy, aż w trzech kategoriach wiekowych w Pomorskiej Wojewódzkiej Lidze Piłki Siatkowej, w młodziczkach, kadetkach i juniorkach. Ostatecznie w naszym klubie trenuje sześć grup wiekowych. Trenerami w klubie są: Jolanta Szczepanowska, Agnieszka Szymanowska, Łukasz Jędraszko i Waldemar Żurawik