UKS Morena wygrywa kolejne mecze w Pomorskiej Wojewódzkiej Lidze w Piłce Siatkowej Młodziczek

2017-12-04 09:27:39

W minioną niedzielę siatkarki UKS MORENA Miastko podejmowały dwie drużyny w kategorii młodziczek. Były to drużyny z Rumi i Lęborka. Faworytkami były zawodniczki z APS Rumi. W pierwszym spotkaniu spotkały się drużyny z Rumi i z Miastka. Set pierwszy należał do drużyny z Miastka, wygrywając 25:17. Set drugi należał do zawodniczek z Rumi, które pokonały naszą drużynę 25:15. W tie breaku nasze zawodniczki wykazały się bardzo dobrą zagrywką i wygrały 15:8. Cały mecz 2:1 dla UKS MORENA. W drugim spotkaniu spotkały się drużyny Rumi z Lęborkiem. W tym meczu Rumianki wygrały zdecydowanie 2:0(25:16, 25:18). W trzecim spotkaniu spotkały się drużyny Miastka z Lęborkiem. Mecz trwał bardzo w napiętym klimacie. Przez pierwszy set rywalizacja trwała do końca, jednak końcówka należała do Miastka. Set drugi zaczął się bardzo źle dla miastczanek, które zaczęły przegrywać 1:9. Jednak nasze zawodniczki przejęły inicjatywę i wygrały 25:13. Wygrywając cały mecz 2:0.
Kolejność końcowa:
1 miejsce – UKS MORENA Miastko
2 miejsce – APS Rumia
3 miejsce – SPS Lębork

Jestem bardzo mile zaskoczony i zachwycony z wyników naszej drużyny. Nie byliśmy faworytami, a jednak udało się. Dziewczęta zagrały wzorowo w zagrywce i bardzo dobrze w ataku. Jesteśmy o krok do awansu do I ligi powiedział trener – mówi Waldemar Żurawik