Spotkanie czytelniczek 2017-12-07 10:54:59        

W przeddzień Mikołajek odbyło się w Bibliotece Publicznej w Miastku ostatnie w tym roku spotkanie miłośniczek książek.


Tym razem czytelniczki dyskutowały na temat pozycji literackich, które biblioteka otrzymała w ramach akcji „Paczka literacka”, organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy wsparciu wydawnictwa „Agora”. Gusta czytelniczek są różne dlatego trudno było wybrać w czasie dyskusji książkę, którą można by określić numerem 1. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, iż dzięki akcji Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oferta Biblioteki Publicznej w Miastku stała się atrakcyjniejsza. Należy nadmienić , iż w ramach „Paczki literackiej” wzbogacił się również księgozbiór trzech filii bibliotecznych w Świerznie, Dretyniu i Słosinku.

Zachwyt pań obecnych na spotkaniu wzbudziła biblioteczna choinka, ustrojona w ozdoby wykonane z gazet codziennych. Czytelniczki były pod dużym wrażeniem wykorzystania w ten niezwykły sposób przeczytanych dzienników.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki planowane jest po nowym roku, dlatego też już dzisiaj czytelniczki złożyły sobie życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia i bogatego w nowości literackie 2018 roku.