Koncerty i podróż życia 2017-12-07 14:36:12        

Od 24 listopada do 4 grudnia 2017 r. orkiestra przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Miastku przebywała na festiwalu muzycznym, który miał miejsce na jednym z największych statków pasażerskich na świecie MSC Meraviglia. 


 Festiwal połączony z konkursem przebiegał we wspaniałej scenerii Morza Śródziemnego - rejsem od Genui we Włoszech po Rzym, Maltę ze stolicą Valletta, Palermo na Sycylii, Barceloną w Hiszpanii po Marsylię we Francji. Rejs na tym niezwykłym statku był uhonorowaniem pierwszego miejsca jakie zajęła orkiestra w roku 2016 w Pradze w Czechach w konkursie orkiestr z całej Europy i nie tylko. I tym razem orkiestra z Miastka nie zawiodła. Ponownie wygrała na festiwalu rejsem po Morzu Śródziemnym, zachwycając publiczność z całego świata. Dla informacji - ilość pasażerów na tym statku jaka płynęła to ponad 4000 osób. Orkiestra wygrała pierwsze miejsce otrzymując w nagrodę wyjazd do Disneylandu w Paryżu w przyszłym roku. Wielkie gratulacje dla wszystkich artystów, dyrektora szkoły, dyrygenta, opiekunów i organizatorów. Wielki sukces. Jesteśmy z Was dumni!!!
I z tego tytułu orkiestra zaprasza na koncert w niedzielę 10 grudnia o godz. 15.00 do sali koncertowej w Szkole Muzycznej. Będzie się działo!!!