SP nr 3 w "Cyfrowej Polsce" 2018-01-03 11:12:12        

 

SP 3 zakwalifikowało się do projektu z Funduszu Europejskiego „Polska Cyfrowa”


Jednym z priorytetów, które założyliśmy w roku szkolnym 2017/2018, są działania związane z modernizacją bazy dydaktycznej w naszej szkole - wyposażenie pracowni dydaktycznych w nowoczesny sprzęt komputerowy, multimedialny oraz systemy informatyczne. Udało się to m.in. poprzez realizację budżetu obywatelskiego : ”Multimedialna Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku oraz projektowi „Aktywna Tablica”.
Miło nam poinformować, że podjęte przez nas działania doprowadziły do tego, iż nasza szkoła (na razie jako jedyna w naszej gminie!) została włączona w projekt Ministerstwa Cyfryzacji mający na celu stworzenie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Będzie to publiczna sieć telekomunikacyjna, dzięki której szkoły podstawowe i ponadpodstawowe otrzymają bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu 100/100 Mb/s wraz z usługami bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz usługami ułatwiającymi dostęp do technologii cyfrowych.

Bez szybkiego Internetu nie jest możliwe jednoczesne korzystanie z sieci na kilkunastu stanowiskach, płynne wyświetlanie treści multimedialnych czy streaming zajęć. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma to zmienić. Dzięki ww. projektowi dzieci w naszej placówce będą miały szerokopasmowy Internet oraz dostęp do cyfrowych zasobów edukacyjnych.