Pomogą osobom niepełnosprawnym 2018-02-13 11:25:19        

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom osób niepełnosprawnych, z nowym rokiem 2018 uruchomiło Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla mieszkańców gminy Miastko.  


 Mieści się on w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Juliana Tuwima 1 w Miastku, na parterze budynku. W każdy drugi piątek miesiąca w godzinach od 8.00 do 14.00 osoby zainteresowane otrzymają informacje na temat zasad, warunków i możliwości uzyskania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - W Punkcie można też otrzymać pomoc w wypełnianiu wniosku o przyznanie dofinansowania oraz informację o niezbędnych dokumentach, jakie należy dołączyć do wniosku w celu uzyskania dofinansowania - informuje Magdalena Stankowiak, kierownik  miasteckiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pracownicy Punktu poinformują też zainteresowanych o procedurach wydawania orzeczeń o niepełnosprawności oraz zajmą się doradztwem dotyczącym zasad przyznawania i wydawania kart parkingowych.