Z książką na start 2018-05-10 08:37:01        

Biblioteka Publiczna w Miastku przystąpiła do projektu "Z książką na start", którego organizatorem jest Fundacja Metropolia Dzieci z siedzibą w Gdańsku.  


Projekt skierowany jest do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie rodziców do wspólnego spędzania czasu  z dziećmi. W czasie pierwszej wizyty w bibliotece Mały Czytelnik otrzyma  tzw. pakiet startowy, a w nim Paszport Biblioteczny, do którego Bibliotekarz wbije pieczątkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 pieczątek na Małego Czytelnika czekać będzie nagroda w postaci imiennego dyplomu potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania.  Głośne czytanie książek dzieciom wspiera m.in. rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów, daje swobodę w mówieniu, a  także zapobiega uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych.

Gorąco zapraszamy Państwa do wzięcia udziału projekcie „Z książką na start”. Nasz   księgozbiór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie.