Pożegnanie księdza proboszcza Jana Cychowskiego



 2018-05-14 10:27:45        

Pogrzeb zmarłego w piątek, 11 maja 2018 r.,  ks. dziekana Jana Cychowskiego, proboszcza parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku, odbędzie się we wtorek, 15 maja 2018r. O godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Edwarda Dajczaka. Po Mszy św. dalsza część obrzędów pogrzebowych na cmentarzu komunalnym w Miastku.  

W dniach poprzedzających pogrzeb śp. ks. dziekana Jana Cychowskiego, w sobotę, niedzielę i poniedziałek, w kościele parafialnym będzie odmawiany w intencji zmarłego proboszcza  różaniec o godz. 19.00 a w kościele filialnym w Świeszynie o godz. 17.00.  

W poniedziałek, 14 maja o godz. 20.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłego śp. ks. dziekana Jana Cychowskiego Msza św. koncelebrowana przez księży z dekanatu.  

Polecając w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu śp. ks. Jana Cychowskiego, pamiętajmy o odprawieniu w jego intencji przynajmniej jednej Mszy św.  

Wieczny odpoczynek racz dać Mu Panie.  

ks. Kazimierz Klawczyński, Wicekanclerz Kurii  

 


 

Ks. Jan Cychowski urodził się 22 lutego 1962 r. w Ogartowie k/Połczyna-Zdroju w rodzinie rolniczej. Ukończył Szkołę Podstawową w Połczynie-Zdroju i Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Świdwinie. Po zdaniu egzaminu dojrzałości odbył studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Święcenia diakonatu otrzymał 11 czerwca 1988 r. w Świdwinie, a święcenia prezbiteratu 28 maja 1989 r. w Kołobrzegu.  

Od czasu otrzymania święceń kapłańskich, ks. Jan Cychowski pełnił posługę kapłańską w następujących parafiach Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej: 
- od 24.06.1989 do 28.08.1989 – jako zastępca w par. w Wierzchucinie; w par. pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu; w par. w Chrząstowie 
- od 30.08.1989 do 29.08.1991 ; jako wikariusz w par. pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy 
- od 30.08.1991 do 26.08.1994; jako wikariusz w par. pw. św. Stefana w Barwicach 
- od 27.08.1994 do 23.02.1996; jako wikariusz w par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku 
- od 24.02.1996 do 26.08.1999 ; jako wikariusz w par. pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu 
- od 27.08.1999 do 14.08.20011; jako wikariusz w par. pw. św. Antoniego w Sławnie 
- od 15.08.2001 do 31.07.2011 ; jako proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bruskowie 
- od 01.08.2011 do 11.05.2018  jako proboszcz parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku  

Ks. Jan Cychowski pełnił też funkcję wicedziekana Dekanatu Ustka, dziekana Dekanatu Ustka, a także posługę dekanalnego ojca duchownego Dekanatu Miastko, oraz funkcję dziekana Dekanatu Miastko.