Pogrzeb księdza proboszcza 2018-05-15 14:36:44        

Setki księży, ksiądz biskup Edward Dajczak, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, tysiące wiernych żegnało dziś (wtorek, 15 maja) księdza Jana Cychowskiego, proboszcza miasteckiej parafii p.w. NMP Wspomożenia Wiernych.

         Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się mszą świętą  koncelebrowaną przez księdza biskupa Edwarda Dajczaka. We mszy uczestniczyli najbliżsi zmarłego księdza, przyjaciele księża, a także przedstawiciele władz samorządowych województwa, powiatu i gminy z wicewojewodą pomorskim Mariuszem Łuczykiem, wicestarostą bytowskim Zbigniewem Batko oraz burmistrzem Miastka Romanem Ramionem i przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Basarą. Msza święta była transmitowana na zewnątrz na telebimie, zatem wierni mogli wziąć w niej udział bardzo dużą grupą.

         Po mszy ruszył kondukt pogrzebowy z orkiestrą detą z Kępic, pocztami sztandarowymi z instytucji, stowarzyszeń i szkół. Wierni nieśli setki wieńców i kwiatów. Ksiądz proboszcz Jan Cychowski spoczął na miasteckim cmentarzu w pobliżu grobu księdza generała Bernarda Wituckiego.

         Księdza Jana pamiętać będziemy jako dobrego pasterza, człowieka otwartego na ludzkie problemy, księdza - gospodarza, który dbał o przyszłość parafii inicjując szereg w niej przedsięwzięć nie tylko inwestycyjnych, m.in. podejmując się  organizacji ubiegłorocznych obchodów 100-lecia parafii. Kierował życiem parafii prawie do ostatnich swych dni, zmagając się z ciężką chorobą. Był powszechnie lubiany i szanowany.  Śmierć księdza Jana to wielka strata nie tylko dla wiernych tej parafii, ale i całej społeczności gminy Miastko. Będzie nam Go bardzo brakować!