Zakończenie Rally Breslau 2018-07-09 14:25:09        

W minioną sobotę, 07 lipca w Gwdzie Wielkiej (gmina Szczecinek) zakończyła sie kolejne edycja Rally Breslau, największego rajdu off-roadowego w Europie Środkowej. Już po raz drugi część trasy rajdu wiodła przez gminę Miastko. Tym razem wystartowało 150 załóg z kilkunastu krajów Europy, zawodnicy na motocyklach, quadach, samochodach terenowych i ciężarówkach mieli do pokonania w dwóch rajdach od 500 kilometrów (rajd Rally Breslau 500) do 1500 km (w rajdzie dłuższym). Przypomnijmy, że w sobotę, 30 czerwca w centrum Miastka odbył się start honorowy rajdu, a kilka dni wcześniej w Dretyniu zorganizowano tzw. Camp dla ponad tysiąca osób. W gminie Miastko przez kilka dni było głośno za sprawą "ryczących" maszyn.

         Miło nam poinformować, że w kategorii quadów rajd wygrał miastczanin Aleksander Piórczyński, który w Rally Breslau startował po raz drugi.

Załogi startowały w kategoriach - cross country i extreme. Zakończenie rajdu w Gwdzie Wielkiej było bardzo okazałe, a wzięła w nim udział większość z prawie tysiąca osób zaangażowanych w organizację i przebieg rajdu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali okazałe puchary, a po każdym wręczaniu odgrywano hymny państwowe krajów, z których przyjechali zwycięzcy. Nie zabrakło też podziękowań dla władz poszczególnych gmin, przez które rajd przebiegał, a także dla kierownictw nadleśnictw. Władze gminy Miastko podziękowały za współpracę przy organizacji rajdu w naszej gminie Aleksandrowi Kovatchevowi - dyrektorowi rajdu i Zbyszko Gaikowi, który na co dzień pracował przy organizacji Rally Breslau, współdziałając z przedstawicielami Urzędu Miejskiego, Komisariatu Policji i Straży Miejskiej, a także Nadleśnictw - Miastko i Dretyń oraz Spółki Rolnej Dretyń, Zarządu Mienia Komunalnego i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Miastku.  

Zdjęcia - Dariusz Jawor i Zuzanna Jawor