Sportowe ferie w Łodzierzy 2015-02-05 08:48:05        

W pierwszy dzień ferii na sali sportowej Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy odbył się  XX Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 6 zespołów:  gimnazjaliści z Miastka (2 zespoły), z Tuchomia (2 zespoły) z Kramarzyn oraz drużyna WKS Łodzierz.
Po otwarciu turnieju przez  dyrektora szkoły Mariusza Tredera, rozpoczęła się sportowa rywalizacja podczas, której  rozegrano  11 spotkań, trwających 2 razy po 7 minut. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia Jacek Szadkowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego ZSP w Łodzierzy: Agnieszka Dust-Brzezińska oraz Dariusz Matuszkiewicz. Uczestnicy turnieju  mieli opiekę medyczną sprawowaną przez pielęgniarkę Irenę Wirkus
 
Ostateczna kwalifikacja:
I miejsce –  Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku  Trener – Wojciech Sidorczuk
 II miejsce – Zespół Szkół w Tuchomiu  Trener – Łukasz Sawisz
 III miejsce – Gimnazjum w Kramarzynach  Trener – Grzegorz Starzyński
 IV miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku (2 zespół) Trener – Wojciech Sidorczuk
 V miejsce –Zespół Szkół w Tuchomiu (2 zespół)   Trener – Łukasz Sawisz
VI miejsce – WKS Łodzierz   opiekun- Mariusz Treder
Puchary i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez  Starostwo Powiatowe w Bytowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łodzierzy wręczył wicestarosta powiatu bytowskiego Zbigniew Batko oraz dyrektor ZSP w Łodzierzy Mariusz Treder.   
 
W drugi dzień ferii zimowych na XVI  Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych spotkały się gimnazjalistki z Miastka, Lipnicy i Tuchomia (2 zespoły). Otwarcia turnieju dokonał dyrektor szkoły Mariusz Treder oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Jan Basara.Drużyny rozegrały 6 meczy systemem każdy z każdym. Spotkania trwały 2 razy po 10 minut .

Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – Zespół Szkół w Tuchomiu Trener –  Rafał Wróblewski
II miejsce – Gimnazjum w Lipnicy Trener – Bogdan Rymon – Lipiński
III miejsce – Zespół Szkół w Tuchomiu Trener – Rafał Wróblewski
IV miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miastku Trener – Agnieszka Szymanowska
Pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez burmistrza Miastka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Miastku oraz dyrekcje ZSP w Łodzierzy wręczył przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku Jan Basara oraz dyrektor szkoły Mariusz Treder.
Turnieje odbyły się w ramach akcji ,,Ferie na sportowo”, a celem tych przedsięwzięć była popularyzacja sportu jako aktywnej formy spędzenia wolnego czasu oraz zapoznanie gimnazjalistów z ofertą edukacyjną ZSP w Łodzierzy.