100-lecie odzyskania niepodległości w SP nr 1 2018-11-07 14:45:33        

Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku od początku roku szkolnego przygotowywała się do obchodów tak wielkiego święta, jakim jest 100 lecie niepodległości. Już we wrześniu uczniowie klas VI – VIII poznali bohaterstwo Polaków oglądając film „ Dywizjon 303”. Od początku roku szkolnego przybliżano uczniom najważniejsze wydarzenia z naszej historii, które przedstawiano w formie wystawy na tablicach dekoracyjnych.

Dla uczniów w każdym wieku przygotowano i przeprowadzono wiele konkursów tematycznych, tj.:

  • recytatorski dla klas 0 –III oraz IV –VIII;

  • polonistyczny – dyktando patriotyczne dla klas IV –VIII;

  • plastyczny –symbole narodowe dla klas I-III oraz plakat niepodległościowy dla klas V –VI;

  • piosenki patriotycznej dla klas IV –VIII;

  • na prezentacje multimedialną „Moja Niepodległa”;

  • wykonanie kotylionów dla klas I-III oraz maksikotylionu dla rodzin i grup dla klas IV-V.

Przedszkolaki oraz uczniowie klas I –II wykonali flagi narodowe „100 flag na 100 lecie Polski”, które upiększyły szkołę.

5 listopada w szkole odbyła się żywa lekcja historii „123 lata zaborów – marsz ku niepodległości”. Uczniowie zobaczyli pokaz walk na szable, poznali zasady rekrutacji do Legionów Piłsudskiego oraz uczestniczyli w plebiscycie.

Świętowanie w szkole jest zauważalne na każdym kroku. Są to nie tylko wystawy nagrodzonych prac dzieci, ale również dekoracje w barwach narodowych przed każdą klasą. Podsumowaniem będzie uroczysty apel z okazji święta niepodległości, na którym zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów oraz odbędą się ich występy laureatów.