Noworoczny turniej siatkówki 2019-01-08 07:34:35        

 

4 stycznia 2019 w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Miastku odbył się II Noworoczny turniej piłki siatkowej dziewcząt o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku.

W turnieju wzięło udział 7 drużyn z trzech województw:

- Koszalin

- Złotów

- Człuchów

- Słupsk

- Sierakowice

- Miastko I

- Miastko II

Turniej podzielony był na dwie grupy, w których rozgrywano po dwa sety.

Miastko I rywalizowało w grupie A ze Złotowem i ze Słupskiem. W pierwszym meczu nasze zawodniczki rywalizowały z drużyną ze Złotowa remisując 1:1. W drugim spotkaniu wygraliśmy ze Słupskiem 2:0. Po rywalizacji grupowej Miastko I zajęło pierwsze miejsce awansując do półfinałów.

Miastko II rywalizowało w grupie B z drużynami z Sierakowic, Koszalina i z Człuchowa.

Miastczanki wygrały z Sierakowicami 2:0i przegrały z Koszalinem i z Człuchowem 0:2. Miastczanki zajęły miejsce trzecie i awansowały do półfinałów o walkę o miejsce 5.

W półfinałach Miastko I zagrało z Koszalinem i przegrały 1:2, w grze o miejsce 3 dziewczęta nasze wygrały z Czarnymi Słupsk 2:0. Miastko II zajęły miejsce VI.

Najlepszą zawodniczką w drużynie Miastko I została Kinga Borzyszkowska. W Miastku II najlepszą zawodniczką została Weronika Olesiak.

Kolejność końcowa:

1 miejsce – Koszalin

2 miejsce – Człuchów

3 miejsce – Miastko I

4 miejsce - Słupsk

5 miejsce - Złotów

6 miejsce - Miastko II

7 miejsce – Sierakowice

 

Wszystkie uczestniczki otrzymały paczki spożywcze. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i statuetki dla najlepszych zawodniczek z rąk Dyrektora SP 3 Miastko Pana Pawła Biernackiego.

Organizatorem turnieju był, Waldemar Żurawik trener UKS MORENA w Miastku i zarazem nauczyciel w SP 3 Miastko. W turnieju rywalizowało około 100 zawodniczek.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu turnieju, z poziomu gry wszystkich drużyn i z wielkiej rywalizacji. Bardzo dziękuję naszym dwóm drużynom za zaangażowanie w całym turnieju.